روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  
آخرين مطالب

دومین یادواره شهدای گمنام در دانشگاه آزاد بابل برگزار شد

آنا، همزمان با سالروز شهادت حضرت امام علی النقی الهادی(ع)دومین  سالگشت دوتن از شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در مسجد الزهرا(س)دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، این مراسم باشکوه که با حضور حجت الاسلام دکتر حسن قلی پور رئیس، اعضای هیئت رئیسه، استادان، کارکنان، دانشجویان واحد بابل،سرهنگ محمد پورفرمانده سپاه  مسئولین ادارات، نهادها و ارگانها، رؤسای دانشگاهها ومراکز آموزشی، خانواده معظم شهدا و جمع کثیری از مردم شهید پرور برگزار گردید.دکتر قلی پور در سخنانی به تبیین جایگاه و مقام شامخ شهدای گمنام پرداخت و با ذکر آیات و روایاتی  ائمه معصومین (ع) در همین خصوص، شهدا را مایه افتخار،عزت و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.

رئیس واحد بابل ارزش هایی چون شرافت، ایمان، عشق، شجاعت، تدبیر و ایثار را اساس کار شهدا و رزمندگان اسلام خواند و افزود:شهدا چگونه زیستن و ایستادگی در مقابل متجاوز و مستکبران را به ما آموختند، شهدا نماد ملی و مذهبی و همیشه تاریخ در ذهن ملت ماندگارخواهند بود.

این مسئول به شهادت دانشجوی شهید واحد علوم تحقیقات  اشاره  کرد و گفت:شهید مهندس هادی جعفری  مدافع حرم  در جهت  حفظ و پاسداری از حریم دین و ائمه معصومین(ع)در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به شهادت رسید، دانشگاه آزاد اسلامی به چنین دانشجویانی را که تربیت شده مکتب دین مبین اسلام هستند افتخارمی کند.

 

در ادامه سرهنگ محمد پور فرمانده سپاه بابل به تشریع خاطرات رزمندگان وشهدای هشت سال دفاع مقدس پرداخت و افزود:موشکافی یادآوری و بازنگری هنر و مجاهدت رزمندگان و دلاوری ها و شجاعت  این عزیزان درشرایط کنونی لازم است ،رمز موفقیت آنها را باید راه عبور از بحران جستجو نمود تا به سلامت به توان از بحرانهای جامعه عبور کرد.

 وی تأکید کرد: یاد و نام این شهدای عزیز به ویژه شهدای گمنام را باید برای همیشه زنده نگه داریم، هشت سال دفاع مقدس، حدیث ماندگار پایداری و استقامت دلاوری مردان این مرز وبوم است.

وی از تلاشهای حجت الاسلام دکتر حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  و همچنین دانشجویان غیرتمند این واحد بخصوص دانشجویان بسیجی و دفتر فرهنگ اسلامی،روابط عمومی، که جهت برپایی این برنامه با شکوه فعالیت وتلاش نمودند، تقدیر و تشکر نمود.

 در ادامه مراسم نیز مداح اهلبیت حاج مجتبی حبیبی به ذکر مداحی و مصائب اهل بیت (علیهم السلام) پرداخت. لازم به ذکر است واحد بابل افتخار میزبانی دو شهید والامقام گمنام را دارا بوده و یادمان این شهدا نیز بر گرفته از بوستان نهج البلاغه تهران طراحی و درخرداد1393با حضوراستادان،دانشجویان،خانواده های معظم شهدا، مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید.

به گزارش آنا، درپایان این مراسم حاضران با نثار گل و عطرافشانی و قرائت فاتحه به مقام والای این عزیزان ادای احترام و با آرمان های رفیع شهدا  و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. امام خامنه ای تجدید پیمان کردند.

 

[ چهارشنبه ۲ اردیبهشت۱۳۹۴ ] [ 13:24 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

 

فرماندار بابل  درجلسه شورای آموزش و پرورش مطرح کرد

در راستای اعتلای فرهنگ و آموزش بایستی از ظرفیتهای مردمی و انجمن اولیا و مربیان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی هم بطور شایسته استفاده کرد.

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل ، با حضورمهندس رجب ملایی رییسی ،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل ،حجت الاسلام دکترقلی پور،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، دکتر مهدی فلاح،رئیس سیاست گذاری مدارس سما در استان مازندران، مهندس عسگری شهردار و احمدی مدیر آموزش پرورش شهرستان بابل نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بابل در سال94دردبیرستان دخترانه سما برگزار شد.

دراین جلسه حجت الاسلام دکتر حسن قلی پور،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ضمن خوش آمد گوئی به اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان بابل بحث تعلیم و تربیت را در جامعه بسیار مهم دانست و افزود:هیچ امری در نظام خلقت مقدس تر از بحث آموزش نیست.

وی زیر بنای تمام کارها در جهان را بحث آموزش و پرورش ذکر کرد و ادامه داد : باید علم آموزی همراه با اخلاق محوری صورت پذیرد و برما به عنوان بدنه آموزش و پرورش در جامعه لازم الاجراست تا استعدادهای درونی نوجوانان و جوانان را توام با فضایل اخلاقی شکوفا نمائیم.

رئیس واحد بابل مراکز سما دانشگاه آزاد اسلامی را بهترین مکان برای تعلیم و تربیت و علم اندوزری دانش آموزان دانست و بیان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف خود در بخش تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان موفقیت های قابل قبولی را کسب نمود.

قلی پور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را یکی از مراکز پویا و فعال استان مازندارن دانست وافزود:واحد بابل آمادگی  هر نوع همفکری علمی و فرهنگی را  با اداره کل آموزش پرورش استان وشهرستان بابل را داشته و از حمایت ها و همکاری احمدی مدیر اداره آموزش و پرورش قدردانی می شود.

در ادامه مهندس رجب ملایی رییسی ،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل نیز ضمن تقدیر از رئیس آموزش و پرورش بابل در راستای پیگیری و برگزاری مرتب جلسات شورای آموزش و پرورش به تبیین تاثیرات مثبت و خوب این جلسات در مدارس سطح شهرستان  پرداخت.

وی همچنین بر استفاده از تمامی ظرفیتهای شهرستان در پیگیری و اجرای مصوبات این شورا تاکید کرد و افزود: در راستای اعتلای فرهنگ و آموزش بایستی از ظرفیتهای مردمی و انجمن اولیا و مربیان هم بطور شایسته استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در ادامه به روز 12اردیبهشت  و بزرگداشت روز معلم اشاره نمود و گفت:ما نباید تکریم مقام معلم و بزرگداشت این روز عظیم را دولتی انجام دهیم بلکه باید به صورت مردمی از مقام شامخ معلم  تجلیل کرد و از زحمات این عزیزان قدردانی کرد.

این مقام مسئول پیشنهاد داد : تا در آستانه فرارسیدن روز معلم جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت گرامیداشت مقام معلم تشکیل شده و هریک از مدیران یکی از معلمان خویش در یکی از مقاطع تحصیلی را به جلسه شورای اداری اردیبهشت ماه دعوت نموده و از ایشان تقدیر نمایند.

 

دکتر مهدی فلاح،رئیس سیاست گذاری مدارس سما در استان مازندران نیز ضمن برشماری فعالیتهای مدارس سما در استان مازندران ، عنوان کرد:در حال حاضر28مدرسه در تمامی مقاطع و 7آموزشکده فنی و حرفه ای و بالغ بر 7200 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی و همچنین 4000 دانشجو در مقاطع بالاتر از کارشناسی زیر نظر مدارس سما و دانشگاه آزاد در استان مازندران مشغول به تحصیل هستند.

وی بر نقش آموزش و پرورش در جامعه و همچنین پژوهش در دنیای کنونی  تاکید کرد و افزود:فرزاندانمان را باید مهارت محور پرورش دهیم تا در جامعه کنونی که تعداد کثیری از فارغ التحصیلان برای اشتغال دچار مشکل هستند با آموختن حرفه و مهارت در بازار کار برای خویش جایگاهی پیدا نمایند. و در این زمینه دانشگاه آزاد و مدارس سما پیشقدم شده و کارهای بسیار خوب و موثری انجام پذیرفته است.

در پایان نیز همت احمدی ، مدیر آموزش و پرورش بابل ضمن پیگیری مصوبات جلسات گذشته در خصوص دستور کار جلسه این روز توضیحاتی را ارائه نمود .

احمدیبه برگزاری مراسم باشکوه بزرگداشت روز معلم در سطح شهرستان اشاره نمود و افزود:امسال ما در بخش هایی که آموزش و پرورش مستقل ندارند،مراسم تجلیل از مقام معلم را بصورت مجزا و با حضور مسئولان شهرستانی اجرا خواهیم کرد تا معلمان عزیز شهرستان مجبور نباشند برای شرکت در مراسم تجلیل از معلمان از دور ترین نقاط شهرستان به شهر بابل سفر بنمایند.

وی در پایان به قرائت گزارش عملکرد یکساله آموزش و پرورش بابل در سال 93 پرداخت و پس از ایشان آقای بزرگی از مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان نیز به قرائت گزارش عملکرد یکساله مبادرت ورزید و افزود: در روز 3اردیبهشت ماه سالجاری"هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بابل"با حضور میهمانان کشوری از ساعت 20 الی23در دبیرستان پورنگ واقع در میدان باغ فردوس برگزار خواهد شد.

به گزارش آنا، سرکار خانم قلی پور مدیریت دبیرستان دخترانه سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ضمن خیر مقدم تشکراز حضور میهمانان در این جلسه ، به معرفی دبیرستان دخترانه سما پرداخت  و در خاتمه با توجه به عملکرد علمی و فرهنگی رو به رشد این مرکز نسبت به سال های گذشته ، فعالیت های این واحد را تشریح نمود.

[ سه شنبه ۱ اردیبهشت۱۳۹۴ ] [ 14:23 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد واحد بابل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری آنا ،عباس ولی پور افروزی مدیر روابط عمومی واحد بابل گفت:به منظور تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدا، دومین سالگرد تدفین دوتن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با حضور جمعی از مسئولان، اساتید، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی روز چهارشنبه 2/2/94 از ساعت 30/7 الی 9 صبح در مسجد الزهر(س) دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار می شود.

وی افزود:قرائت دعای روح بخش زیارت عاشورا سخنرانی،مداحی و بیان روایت و خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس از برنامه های مهم فرهنگی این مراسم معنوی است.

ولی پورتصریح کرد:درپایان این مراسم حاضران با نثار گل و عطرافشانی و قرائت فاتحه به مقام والای این عزیزان ادای احترام و با آرمان های رفیع شهدا تجدید پیمان خواهند کرد.

[ سه شنبه ۱ اردیبهشت۱۳۹۴ ] [ 14:20 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور عنوان کرد:

 قرآن،عترت(ع)ونهج البلاغه در دانشگاه خوب نهادینه شد

آنا، رئیس واحد بابل گفت: با تلاش مسئولان فرهنگی قرآن و عترت (ع) و نهج البلاغه در دانشگاه آزاد اسلامی خوب نهاینه شد/جامعه اسلامی ما براساس قرآن و عترت شکل گرفت.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام دکتر حسن قلی پوردرنخستین جلسه شورای فرهنگی واحد بابل ضمن خیرمقدم و گرامی داشتن سال جدید که از طرف رهبرفرزانه سال دولت و ملت و همدلی  وهمزبانی نام گذاری گردید افزود: یکی از وظایف اصلی تمامی اقشار جامعه بخصوص اساتید،کارکنان و دانشجویان پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری وحضور شرکت  در فعالیت های فرهنگی و مذهبی است.

قلی پور تأکید کرد: همه ما به ویژه دانشگاهیان باید تلاش کنیم تا رهنمودهای ارزشمند و هوشمندانه مقام معظم رهبری را در جامعه خوب نهادینه و اجرایی کنیم.

رئیس واحد بابل بیان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل آمادگی دارد جهت پیشبرد اهداف فرهنگی خود کلیه برنامه های امور فرهنگی و رهنمودهای و راهکارهای جناب دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه و دکتر طه هاشمی معاونت فرهنگی در سطح واحد منطقه انجام دهد.

این مسئول نقش استادان درفعالیت علمی،پژوهشی و ارائه طرح های تحقیقاتی کار آمد  بسیار مهم و ضروری خواند وافزود: کسب در آمد غیره شهریه وصرفه جویی در دانشگاه آزاد اسلامی باید سرلوحه فعالیت های علمی و پژوهشی قرارگیرد .

رئیس واحد بابل ادامه داد: به لحاظ فعالیت های گسترده فرهنگی و هنری دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت و بکار گیری کانونهای دانشجویی در اجرای برنامه های فرهنگی یک نیاز عینی است وبه عنوان بازوی توانمند و قوی فرهنگی دانشگاه محسوب می شوند.

 به گزارش آنا،حجت الاسلام موسوی قائم مقام فرهنگی واحد بابل ضمن تبریک سال نو و ارائه برنامه های کلان فرهنگی دانشگاه به نامگذاری شعار سال94  اشاره کرده و افزود: با همت و تلاش استادان،کارکنا و دانشجویان به ویژه کانونهای دانشجویی می توانیم با همدلی و همزبانی موفقیت های خوبی در زمینه فرهنگی کسب نمایم.

[ چهارشنبه ۲۶ فروردین۱۳۹۴ ] [ 8:55 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

اسکان 300 نفر مسافر نوروزی در واحد بابل/ افزایش تعداد مسافران نسبت به سال گذشته

آنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: 300 نفر از امکانات رفاهی ایام نوروز سال جدید در این واحد دانشگاهی بهره مند شدند.

قلی پور در این باره در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا افزود: با تاکید ریاست عالی دانشگاه مبنی بر اهتمام ویژه به توسعه و تعالی امور رفاهی اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی و فراهم کردن تمهیدات و تسهیلات لازم برای مسافرت های نوروزی وصله رحم،ستاد اسکان نوروزی سال 94 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مستقر شد.

رئیس واحد بابل بیان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سه مجموعه با 12 سوئیت رفاهی با تجهیزات کامل گرمایشی و سرمایشی، امکانات اسکان از تاریخ ۲7 اسفند ماه ۹۳ آغاز بکار نموده و تا تاریخ ۱5 فروردین ماه ۹۴ نسبت به پذیرش میهمانان نوروزی اقدام نموده است.

وی اضافه کرد: در این ایام بیش از 75 خانوار از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور به تعداد 300نفر از مهمانسرا و امکانات رفاهی واحد بابل استفاده کردند. بر این اساس از نظر تعداد نفر با رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل مواجه بودیم.

رئیس واحد بابل ادامه داد: شهرستان بابل بزرگترین شهر استان مازندران و شهر تمام دانشگاهی است با وجود پل تاریخی محمد حسن خان،برج دید دوره پهلوی در کاخ بابل،پارک جنگلی بزجفت و بقاع متبرکه امام زاده قاسم(ع)، بقعه سلطان محمد طاهر، بقعه درویش فخرالدین، ساختمان شهرداری، قصر سابق شاه، مقبره حاج شیخ موسی در ییلاق شیخ موسی واقعه در بخش بند پی شرقی و دیگر اماکن سیاحتی و گردشگری در کنار طبیعت بکر و سر سبز خدادادی پذیرای خیل عظیم مسافران در ایام سال بویژه در تعطیلات عید نوروز است.

   

[ یکشنبه ۱۶ فروردین۱۳۹۴ ] [ 15:28 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور عنوان کرد

نامگذاری سال جدید نوید موفقیت و پیروزی ملت و دولت می دهد

آنا، رئیس واحد بابل گفت: نامگذاری سال جدید پر از حکمت ،تدبیرحکیمانه است که در نوید موفقیت و پیروزی ملت و دولت  رامی دهد.

به گزارش خبر گزاری انا از بابل،حجت الاسلام حسن قلی پور در جمع کارکنان واحد بابل بیانات حکمیانه رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال به نام (دولت و ملت همدلی و همزبانی ) را ساز کار جدید برای پیشرفت و تعالی کشور دانست و افزود: اگر به خواهیم کشور به بالاترین  سطح علمی، فرهنگی و رفاهی برسد تا مملکت  ما آباد شود،اساس کار بر پایه این چهار محور استوار است .

رئیس واحد بابل گفت:شعار (دولت  وملت  وهمدلی و همزبانی) بسیار ارزشمند و کارآمدی است ، بیش از هر زمانی به  توسعه و پیشرفت کشور در چارچوب قانون کمک کند ومی توان پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرد

قلی پور ضمن قرائت متن پیام  نوروزی رییس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: رمز موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی در پیروی از منویات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و تدبیر و راهکارهای هوشمندانه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس گرانقدر هیات موسس برگفته از همدلی و همزبانی و همت ، تلاش و مضاعف کارکنان خدوم وهمه دست اندرکاران دانشگاه  بود.

وی به توفق تیم مذاکره کننده هسته ای اشاره کرد و افزود: توفیقات بسیار بزرگی نصیب  ملت ایران شد و از همه ی دست اندرکاران که شبانه روز تلاش کرده اند تقدیر و تشکر می شود. امیدواریم این حرکت تاریخی همیشه  در ذهن مردم جاودان بماند.

رئیس واحد بابل خاطر نشان کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران

که با عنایت خداوند سبحان و به برکت انفاس قدسی امام راحل(ره) و خون شهدا تبدیل به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شده، در اعتلای علم ،دانش و فرهنگ نقش مهمی داشته و تحولات ژرف گونه ای را در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی و جغرافیای ایران بوجود آورد.

قلی پور اساس کار پیشرفت دانشگاه  آزاد اسلامی را مدیریت دانست و افزود:مدیر باید متعهد ومتدین،متخصص و کارآمد باشد، همه همکاران کارهای خود را با  وجدان کاری همدلی و همزبانی انجام دهند. کارکنان واحد بابل  با پیروی از نامگذاری سال به نام (دولت و ملت همدلی و همزبانی ) تلاش و همت مضاعف این واحد دانشگاهی را  به لحاظ علمی،پژوهشی و فرهنگی امید پروردگاربه یکی از واحد های موفق در سطح استان مازندران و حتی کشور مطرح خواهند کرد.

[ یکشنبه ۱۶ فروردین۱۳۹۴ ] [ 15:25 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

جناب آقای دکتر صدرالدین متولی

ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

با کمال مسرت، ارتقاء علمی جنابعالی از استادياري به مرتبه دانشیاری را از صمیم قلب تبریک عرض نموده،  از خداوند رحمان توفیقات روزافزون ،سلامتي و شادكامي را برايتان مسئلت دارم

عباس ولی پور افروزی

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل

 

[ سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳ ] [ 13:43 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

مراسم پایان سال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزارشد

آنا،قلی پور رئییس واحد بابل گفت:موفقیتهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 93 مرهون همدلی ،همفکری و تلاش دکتر میرزاده و همکارانش است، این همت و دلسوزی قابل تحسین وتقدیرو ستایش است. 

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل،در ابتدای این مراسم حجت الاسلام حسن قلی پور  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شخصیت بانوی دوعالم حضرت فاطمه الزهرا(س) را سرآمد همه زنان دانست و افزود:سرمشق گرفتن از زندگی ائمه اطهار(ع ) به ویژه حضرت علی (ع) وفاطمه زهرا (س) انسان را کامل و به سرمنزل مقصود می رساند.

 رئیس واحد بابل در ادامه با بیان اینکه، موفقیت در یک مجموعه زمانی صورت می گیرد تمام افراد سیستم نسبت به ارتقاء وپیشرفت آن تلاش و فعالیت مضاعفی انجام دهند.

  قلی پورهمچنین این مراسم با ابراز خرسندی بزرگترین اتفاق سال 93 در واحد بابل را گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی دانست و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنا و همچنین اعضای محترم، به ویژه دکتر میرزاده درجهت افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری افق روشنی را پیش رو خواهد داشت.

   رئیس واحد بابل از مجموع  تلاشها، فعالیت و دستاورد های علمی و فرهنگی صورت گرفته در حوزه های مختلف در طول سال۹۲را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: همه این موفقیتها مرهون هم اندیشی ،همفکری همه معاونین،استادان فرهیخته و کارکنان بوده است از دانشگاهیان خادم و خدمتگزار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  از همه عزیزان  تشکر  و قدردانی می نماییم .

وی در پایان سخنان خود حلول سال نو و تولد دوباره طبیعت، عید فرخنده و کهن نوروز باستانی را که یادگار نیاکان و پیام‌آور دوستی، عشق و محبت و تحول به مراحل نیکوتر و برتر است را به کارکنان و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان سال با برکت و سرشار از معنویت، موفقیت و عاقبت‌‌بخیری را  برایشان طلب کرد و گفت: امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی، سال 94  با همت بلند و تلاش مضاعف همه دانشگاهیان با پیروی از منویات مقام معظم رهبری،تدبیر و اندیشه حکیمانه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس واز تجربیات وهنر مدیریتی  جناب آقای دکتر میرزاده سالی همراه با تحولات نوین با رویکرد علمی و اقتصادی سرشار از موفقیت‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی باشد و این مجموعه عظیم علمی بیش ازهر زمانی بدرخشد.

 در ادامه  دکتر یداله زاده  معاونت اداری و مالی واحد بابل ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس  دانشگاه نظم و انضباط مالی،گسترش رشته تحصیلات تکمیلی و اخذ مجوز 9 رشته دکترا و ارتقاء علمی وپژوهشی رامهمترین رویداد سال93 دانست و افزود: احساس رضایتمندی استادان،دانشجویان و کارکنان گواه این ادعا است.

    یداله زاده موفقیت دانشگاه آزاداسلامی واحد بابل خوب ارزیابی کرد وگفت:این موفقیت تصادفی بدست نیآمده بلکه تلاش یک گروه و مدیریت توانا را می طلبد،مفتخریم جز اولین واحدهای دانشگاهی باشیم که تمام بخشنامه های ارسالی سازمان را انجام می دهیم وحاشیه امنی در واحد بابل جاری است. .

 در پایان مراسم از تعدادی از کارکنان واحد به نمایندگی از سایر پرسنل دانشگاه تقدیر بعمل آمد و در ادامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور کلیه حاضرین و هیات رئیسه دانشگاه در مسجد الزهرا(س) دانشگاه  اقامه گردید.

 

[ سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳ ] [ 13:32 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

به یاد شهدای گمنام

آیین غرس  800 اصله نهال در واحد بابل برگزار شد

آنا،هم زمان با هفته درختکاری مراسم غرس  800 اصله نهال در زمینی به مساحت 2000 متر مربع به یاد دوتن از شهدای گمنام ، با حضور حجت الالسلام قلی پور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، جمعی از معاونان، مدیران ، اعضای هیات علمی ، دانشجویان و کارکنان این واحد درمحوطه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل، رییس واحد بابل گفت: ارزش درخت تنها به چوب و میوه آن نیست، بلکه در زیبایی، لطافت هوا، حفظ خاک و گردش آب در آرامش روحی انسانها تأثیر فراوان دارد.ما باید از درختان خوب نگهداری و مواظبت کنیم.

قلی پور افزود: کاشت هر اصله درخت احیاء حیات است و بستر حیات را فضای سبز فراهم و به محیط دانشگاهی روح تازه می بخشد و دانشجویان در این فضای زیبا و قشنگ بهره مند می شوند.

رئیس واحد بابل اظهار کرد: درخت همانند انسان موجود زنده‌ای است که نیاز به مواظبت و ادامه حیات دارد لذا ما دانشگاهیان بایستی نسبت به فرهنگ سازی کاشت درخت و اهمیت آن و همچنین در حفظ و نگهداری آن کوشا بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط اقلیمی استان مازندران در آینده ای نزدیک به یاری خداوند متعال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل شاهد چشم انداز زیبا و با شکوهی

خواهیم بود.

[ شنبه ۱۶ اسفند۱۳۹۳ ] [ 13:10 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بابل در گفت‌وگو با آنا:

اعتماد آیت‌الله هاشمی به جوانان و دانشجویان موجب  پویایی دانشگاه آزاد اسلامی شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بیانات حضرت آیت‌الله هاشمی در شصت و نهمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه راسر نوشت ساز خواند وگفت: اندیشه وتفکرات ایشان نسبت به جوانان و دانشجویان  موجب پویایی و نشاط دانشگاه شد.

حجت الاسلام قلی پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رهنمود های آیت الله هاشمی درباره کمک به دکتر جاسبی جهت ثبت تاریخ دانشگاه ،ایجاد رشته آینده پژوهی، تلاش برای رفع مشکلات دانشجو وتوجه به موضوعات فرهنگی در دانشگاه  را نشان از درایت و هوشمندی وی دانست و افزود: ما باید همگام  با مجامع بین المللی در حوزه علم  و دانش به سمت جلو حرکت کنیم،تا درزمینه تولیدات علمی و پژوهشی از آنها عقب نمانیم.

رئیس واحد بابل بارزترین مزایای شخصیتی حضرت آیت الله هاشمی راتوجه به مسایل فرهنگی، جوانان و دانشجویان دانست و بیان کرد: ایشان اعتماد و اعتقادزیادی به قشرجوان داردندو پیشرفت و سربلندی جامعه و آینده دانشگاه را در گروه خلاقیت و نوآوری دانشجویان می داند.

رییس واحد بابل استفاده از خرد جمعی، مشورت  جهت تحقق برنامه های راهبردی ریاست عالیه دانشگاه دکتر میرزاده  را امر ضروری برشمرد و افزود: روسای واحد های دانشگاهی با بهره گیری از توانمندی و ظرفیت های موجود دردانشگاه برای توسعه دانش، فرهنگ و اقتصاد در دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر میرزاده همدل و همگام و همراه باشند.

وی افزود: مدیریت و تفکرات دکتر میرزاده سبب تحولات  بنیادین دردانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرد،مخصوصأتوسعه تحصیلات تکمیلی در سال جاری منشاء تحول در سطح دانشگاه آزاد اسلامی کشور شد، اجرای طرح های فرهنگی ماندگار و توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی تحقیقات از مهم ترین  برناهه های ایشان است  که باید دربا همکاری اساتید،دانشجویان و مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی شود.

وی تأکید کرد: اساسی ترین کار دانشگاه آموزش و پژوهش است، وظایف اساتید خبره در این دو حوزه بسیار مهم و حیاتی است

قلی پور گفت:دانشجویان ولی نعمتان دانشگاه محسوب می شوند،در ارتقاء کیفیت علمی،تعالی و شکوفایی روسای واحدهای دانشگاهی تلاش مضاعف نمایند وهمیشه تعادل  واعتدال را حفظ و هزینه ها را خوب مدیریت کنند.

قلی پور سپس به اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: شصت و نهمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه دستاوردهای بسیار مهم تاریخی  داشت. شرکت روسای واحد های دانشگاهی در کمیسیون ها و تدوین برنامه و طرح های ارائه شده در کمیسون شناخت مدیریتی و علمی آنها را بیشتر وکارآمدی تر کرد،شجاعت و تدبیر ویژه ای به روسای واحد ها بخشید.

[ دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ ] [ 10:22 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور عنوان کرد:

هر ملتی به دستورات ومجموعه قوانین  الهی عمل نماید سعادت مند می شود

فرهیختگان،محفل انس با قرآن كريم با حضور قاريان برجسته بین المللی و كشوري ودانشگاهی از استان مازندران ویژه مراسم استقبال از کنگره سرداران و 1700شهید شهرستان بابل در مسجد الزهرا(س) واحد بابل برگزار شد.

     به گزارش خبر نگار فرهیختگان از بابل،در این محفل معنوی     انس با قرآن كريم که حجت السلام قلی پور  رئيس واحد ، معاونین ومدیران با حضور پرشوراستادان، دانشجويان و كاركنان دانشگاه برگزار شد .

 قلی پور  رئيس واحدبابل ضمن تجلیل از مقام شامخ سرداران و 1700شهید شهرستان بابل و هشت سال دفاع مقدس به بركات نور قرآن و تاثير آن در تعالي زندگي بشر اشاره کرد و گفت:قرآن کریم نسخه نجات بشریت است،کسی که به آن عمل نماید سعادتمند خواهد شد.

رئیس واحد بابل سعادت و خوشبختی انسان را در پای بندی به قرآن کریم دانست و افزود: هر ملتی به دستورات ومجموعه قوانین  الهی عمل نماید معنویت دنیا و اخرت  را همراه خواهد داشت.

قاریان،حافظان قرآن كريم و گروه تواشیح توانستند فضای معنوی مسجد الزهرا(س) را با تلاوت زیبای قرآن کریم عطر آگین نمایند

به گزارش فرهیختگان ،محفل انس با قرآن کریم به همت دفتر فرهنگ اسلامی، کانون قرآن وعترت با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ویژه مراسم استقبال از کنگره سرداران و 1700شهید شهرستان بابل تدارک دیده شده بود که با استقبال پرشوراستادان، دانشجويان و كاركنان مواجه گرديد

[ دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ ] [ 10:19 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

ادای احترام معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به شهدای گمنام واحد بابل

آنا،دکتر غریبی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، برای ادای احترام به مقام شامخ شهداء، بر مزاردوتن از شهدای گمنام واحد بابل حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر غریبی به همراه رئیس واحد، معاونان و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بابل برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس، بر مزار دوتن ازشهدای گمنام آرام گرفته در واحد بابل حضور یافت.، یاد و خاطره قهرمانان ملی و دینی  را گرامی داشت.

وی تدوفین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی را  فرصت ارزشمند برای تجلیل از مقام شامخ شهدای دفاع مقدس دانست و افزود: حضور شهدا ی گمنام درمحیط علمی، فرهنگی فرصت مغتنمی برای تقویت وارتقاء معنوی  دانشگاهیان است.

وی افزود: حفظ حرمت و احترام به شهدا، که با خون خود این فضای امن برای ما میسر ساخته اند، وظیفه  همه ملت ایران است .

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی دوارن دفاع مقدس را پرافتخارترین دوران تاریخ  کشوردانست و گفت:،ایستادگی،مقاومت،شجاعت و درخشش مردان بی اداعا که برای اعتلای  دین و فرهنگ و دست آوردهای انقلاب اسلامی جانفشانی کرده اند،همیشه در ذهن ملت سرافراز ایران ماندگار خواهد بود.

[ یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ ] [ 10:27 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

 

در بازدید از واحد بابل

دکتر غریبی: دانشگاه تولیدات علمی داشته باشد/ رشته دامپرشکی و شیلات واحد بابل به قطب علمی تبدیل شود.

خبرگزاری آنا: معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از دست‌آوردها و امکانات واحد بابل بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا ازبابل در این بازدید دکتر حسین غریبی علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف این دانشگاه، از نزدیک با دست‌آوردها و فعالیت‌های علمی، پژوهشی، اقتصادی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بابل آشنا شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه‌ی این بازدید گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک مرکز علمی خصوصی است،از منابع ایجاد شده به صورت بهینه باید نهایت استفاده کرد و بدون اغراق باید بگویم که تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی ، خدمات کمک آموزشی و موفقیعت دانشگاه آزاد اسلامی بابل تحسین بر‌انگیز است.

غریبی ادامه داد: بسیار جای خرسندی است که  وجود دانشگاه آزاد اسلامی یک منافع ملی تلقی می شود،فرهنگ مردم را تغییر داد وبه معلومات علمی و پژوهشی آنها ارتقاء بخشید.

وی اظهار کرد:واحد بابل با بیشن از 7500دانشجوکه  دارای آزمایشگاه های بسیار مدرن، محیط شاداب و باکیفیت در بخش‌های علمی، پژوهشی، هم در زیرساخت‌ها و هم درعمرانی و خدماتی اعم از سالن‌های ورزشی استاندارد، استخرپرورش ماهیان خاویاری و زینتی، کتابخانه، امکانات بسیار خوب آموزشی و فضای تمام آکادمیک و پویا و فراتر از حد تصور است.

وی تصریح کرد: امروزه شاهد آن هستیم  که دانشگاه آزاد اسلامی در سطح مجامع بین المللی در بخش مسابقات علمی،اختراعات ودانش‌اندوزی،همراه با سایر کشورهای پیشرفته‌ی دنیا، حرکت  ومبتنی بر دانش وفن آوری نوین ارتقاء یافته است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد:  وجود دانشگاه آزاد اسلامی در این شهردانش،مهارت و فرهنگ مردم را تغییر داده ،توسعه یافتگی در بخش صنعتی،خدماتی، اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی ایجاد نمود.

دکتر غریبی گفت: ما باید دانش را در خدمت توسعه قرار دهیم و اساتید و دانشجویان ما با تولید محصولات علمی وپژوهشی خود نگرش مسئولان را نسبت به استفاده و بهرمندی از این تکنولوژوی و تولیدات علمی تغییر دهند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت:ما به پژوهش شدیدأ نیاز مندیم هرچه اساتید و دانشجویان کارهای تحقیقاتی بیشتری انجام دهند دانشگاهی پویا و زنده خواهیم داشت،در این راستا اعضای هئیت علمی ما می توانند در ارتقاء فرهنگ  علمی، پایداری و دانش افزایی و شکوفایی دانشگاه نقش مثبت داشته باشند .

غریبی در خصوص ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: این دانشگاه پتانسیل بالایی دارد و ظرفیت‌های آن را می‌توان در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فن‌آوری و پشتیبانی بررسی کرد. واحد بابل در رشته های پرستاری،مامایی،علوم آزمایشگاهی و دکتری دامپزشکی  شرایط بسیار مطلوب و خوبی دارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص فضای فیزیکی واحد بابل نیز اظهار کرد: مرکز تحقیقات و آموزش (رجه) از مکانها ی‌ ویژه و بارز دانشگاه آزاد اسلامی بابل است که می‌توان از آن استفاده‌های زیادی کرد.

غریبی ادامه داد: در حوزه‌ی فرهنگی نیز دانشگاه آزاد اسلامی بابل محیط و فضای معنوی خوبی ایجاد کرد؛  مسجد الزهرا (ع) این دانشگاه یکی از بهترین مساجد دانشگاه ازاد اسلامی است که هنر زیبای معماری سنتی اسلامی در ساخت آن رعایت شد.

وی درپایان بازدید از17  آزمایشگاههای  تخصصی این واحد ابراز خرسندی کردو افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در اعتلای سطح علمی جامعه را مد نظر قرار داده  و در تمام سطوح فارغ التحصیلان دانشگاه نقش مهم و بسزایی در پیشرفت کشور دارند.

به گزارش آنا،غریبی به عملکرد خوب حجت الاسلام المسلمین حسن قلی پور رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی بابل اشاره کرد، افزود: ایشان یکی از قدیمی ترین روسای واحدی است که از بدو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به خدمتند ،در این 32 سال فعالیت و تلاش،  خدمات شایانی در قائمشهر و بابل انجام داد ،وی روحانی سخت کوش و توا تمندی است که آثار خدمات آن در شهرستان بابل بر کسی پوشیده نیست،تجربه و هنر ایشان می تواند الگوی خوبی برای برخی از مدیران باشد.

 

 

[ شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ ] [ 14:56 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل عنوان کرد

هتاکی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) نشان از فقر فرهنگی استکبار جهانی است .

آنا،رئیس واحد بابل گفت:هتاکی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) نشان از فقر فرهنگی استکبار جهانی است که تاب مقابله و رویای با آن را ندارند.

به گزارش خبرگزاری انا از بابل : حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل د ردانشگاهیان ضمن محکوم کردن هتک حرمت مجله فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) گفت: پیامبر اعظم (ص) و رسول رحمت، شخصیت بی نظیری است که تمام ادیان و آزادمردان جهان برای او سر تعظیم فرود آورده اند.

قلی پور پیامبرگرامی اسلام(ص)  را ممتاز و برجسته ترین انسان خواند و افزود: خداوند در آیه 4 سوره قلم در توصیف پیامبر(ص)  می فرماید: و انک لعلی خلق عظیم؛ تو ای پیامبر دارای اخلاق عظیم و بزرگی هستی. این توصیف الهی خود به تنهایی بیانگر مقام و منزلت پیامبر(ص)  و نیز بیانگر معیار ارزش گذاری افراد در پیشگاه خداوند است.

رئیس واحد بابل وحدت، اتحاد و همبستگی مسلمانان، آزادگی آزاد اندیشان و حقیقت طلبان را برخواسته ازدین مبین اسلام و مکتب سراسر نورانی رسول الله دانست و اظهارکرد:هیچ قدرتی نمی تواند مانع از گسترش دین مبین اسلام شود،هرگز اسلام محو نخواهد شد.

وی تصریح کرد: نامپیامبر اعظم (ص) و رسول رحمت و  دین خدا وچهره اسلام تا ابد باقی خواهد ماند چون  حافظ و نگهدار آن خداوند سبحان است.

قلی پور با اشاره به اینکه اسلام دین رفعت،بخشش،کرامت و پیامبر الهی حضرت محمد مصطفی(ص) اشاعه دهند  فرهنگ اخلاق است افزود:ظالمان و ستمگران، داعش، القاعده، طالبان، و حتی ،روزنامه فرانسوی شارلی ابدو هوشیار باشند، هرگز نمی تواند جلوی موج گسترش روزافزون اسلام در جهان را بگیرند.

درپي هتك حرمت كوته فكران غربي به ساحت مقدس پيامبر رحمت حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ضمن محكوم كردن اقدامات سخيف استكبار به سركردگي صهيونيزم جهاني ، بعد از خواند زیارت عاشورا با راهپیمایی و تجمع در کنار یادمان شهدای گمنام دانشگاه  حضور يافته وشعار ((لبیک یا رسول الله،مرگ بر امریکا و مرگ براسرائیل)) اقدامات غرب و آمريكا را محكوم و از آنان اعلان انزجار كردند .

 

 

بیانیه دانشگاه آزاد  اسلامی واحد بابل

می‌خواهم با دهان خود نور خدا را خاموش کنند ولی خداوند نور خود را کامل خواهد کرد. حتی اگر کافران کراهت داشته باشند.

پیامبر اعظم (ص) و رسول رحمت، شخصیت بی نظیری است که تمام ادیان و آزادمردان جهان برای او سر تعظیم فرود آورده است و از وصف رحمت بی کران او عاجزند. هتاکی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) قلوب تمامی آزادگان جهان و موحدان علی الخصوص مسلمانان عالم را جریحه دار کرده است، در حقیقت حرکت شرم آور و دین ستیزانه نشریه فرانسوی در باز نشر موهن علیه رسول مهر و رحمت،‌ پیامبر اعظم (ص)، آسیب رساندن به چهره اسلام است که به خونریزی و حمله به حرمت ها منجر خواهد شد و این امر در نهایت تروریسم در فضای توام با رعب و وحشت را در پی خواهد داشت. این هتک حرمت ارتباطی به آزادی بیان ندارد؛ زیرا به معنی توهین به دیگران و اعتقاداتشان نیست.

برخلاف آزادی عقیده، آزادی بیان موضوع مسئولیت ها و تکالیف است. بر اساس بند 3 ماده 19 میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هرگونه تبلیغ برای دعوت به کینه مذهبی که موجب دشمنی شود ممنوع است. بدیهی است هیچ اقدامی بر علیه ادیان الهی به اندازه هتاکی به پیامبر الهی آنان غیرقابل قبول نیست؛ لذا این اقدام هتاکانه رسانه‌های اروپایی مخالف صریح میثاقین حقوق بشر و منافی آزادی بیان است.

جمعیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد واحد بابل ضمن ابراز تاسف و اندوه مضاعف خود از این هتاکی ها، ‌از عموم آزاداندیشان و عدالت جویان خواستار است ، تا با ایجاد گفتمان های بین‌المللی ضمن حفظ حدود و مرزهای شریف آزادی و احترام به ادیان الهی اجازه داده نشود به باورها و اعتقادات میلیاردها انسان در جهان اهانت و خیانت شود.

همچنین به عنوان دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ، از مردم مسلمان  و آزاد اندیش و جامعه دانشگاهی اروپایی خواستار است تا نسبت به احقاق حقوق خود به عنوان مسلمان با طرح شکایت هتک حرمت در مراجع ذی صلاح فرانسه و دادگاه اروپایی حقوق بشر اقدام نمایند تا مفهوم زیبای آزادی بیش از این پایمال نشود و قداست و حرمت باورهای مذهبی پایدار بماند.

 

 

 

[ چهارشنبه ۸ بهمن۱۳۹۳ ] [ 13:2 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

جوادی آملی

پژوهش لازمه تعالی مقصد در حرکت علمی می باشد

آنا،جوادی آملی گفت: نقش دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقاءکمی و کیفی سطح دانش و بینش نسل از حد دیپلم سابق به سطح عالی فعلی است.

به گزارش خبرگزاري آنا از بابل ،دکتر اسماعیل واعظ جوادی آملی درمراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل اظهارکرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی،ارتقاءکمی و کیفی سطح دانش و بینش نسل از حد دیپلم سابق به سطح عالی فعلی است،بر همین قیاس سطح توقع نسل کماٌ و کیفیهٌ از حیات فردی و اجتماعی متعالی شد ونیروی پرتوانی در امر پزوهش فراهم گشت.

استاد جوادی آملی وظیفه اساتید و دانشجویان در تولیدات علمی و به کارگیری ازتحقیقات و پژوهش بسیار مهم دانست و گفت:کتب زیادی در مسأله نیازمندیها نوشته شد که در جمع به دونیاز اساسی زندگی و زندگانی می توان اشاره کرد و باید تلاش برای معاش مدمقه ای بشود تا معاد ما،یوم السرور شود نه یوم الحسر و التغابن.

وي به ارتقاء علمی و رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اشاره کرد و افزود: با توجه به کثرت آماری پژوهش ها و ارزشمندی محتوایی باید خدا را شاکر باشیم چون روزی که واحد بابل را تأسیس می کردیم حتی یک استاد آکادمیکی نداشتیم ولی اکنون در سطح عالی به صدور اساتید موفقیم.

عضو هیأت علمی واحد بابل بيان کرد: تحول خوبی در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت،همین که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایشان را تأئید کردند و مراجع عزیز ما ایشان را مورد مرحمت قرار دادند طلیعه ای برای توفیقات می باشد. امید است در رفع غده تهران سالاری و اهمیت به منطقه دادن و احقاق حقوق اساتید موفق باشند.

دکتر کاوه آذین فر معاون پژوهش و فن آوری واحد بابل ضمن تبریک هفته پژوهش گفت:ارتقاء ،رشد ،تعالی و کیفیت علمی دانشگاه بستگی به فعالیت های پژوهشی و دستاوردها ی علمی دارد.

دکتر آذین فر عنوان کرد: حوزه پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل در راستاي حمايت از پژوهشگران از كنفرانس هاي پژوهشي،سخنراني علمي،طرح هاي پژوهشي،تحقيقات علمي،شركت در سمينارهاي علمي وكنفرانس هاي پژوهشي ،كارگاه هاي تحقيقاتي ،عضويت در انجمن علمي منطقه اي وكشوري،راه اندازي توسط گروه هاي آموزشي ،فرصت هاي مطالعاتي خارجي ، بازديد علمي واردوهاي فرهنگي،ارتقا مقاطع علمي ومراتب بالاي تحصيلي استقبال و حمايت مي كند.

اين مسئول اظهارکرد: برگزاری سخنرانی علمی ،کارگاه آموزشی پرپوزال و برپایی نمایشگاه  اختراعات ، دستاورهای پژوهشی و افتتاح وراه اندازی سایت به زبان لاتین واحد بابل را از جمله برنامه های هفته پژوهش این واحد دانشگاهی برشمرد.

در پایان ضمن پخش کلیپ عملکرد حوزه پژوهشی واحد بابل در سال 93 از اساتید پژوهشگربرتردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل طی لوح سپاس و کارت هدیه تقدیر قدر دانی و تجلیل به عمل آمد.

[ یکشنبه ۷ دی۱۳۹۳ ] [ 7:45 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

هفتم دی ماه

همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی«امیر پازواری» درواحد بابل برگزار مي شود

آنا،مدیر اجرايي همايش امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری» از برگزاري اولین همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی هفتم دي ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه این دانشگاه خبر داد.

عباس ولی پور افروزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در بابل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه علم و دانش و پژوهش به ویژه فرهنگی فعالیت های بزرگی در سطح کشور انجام داده و تعامل قابل توجهی داشته است .

مدیر روابط عموی واحد بابل افزود: همکاری با نهادها و مراکز آموزشی و علمی و مشارکت در فعالیت های هنری و پژوهشی یکی از مهمترین اهداف این دانشگاه است که در مدیریت جدید فعالیت پژوهشی و علمی و ارتباط با فضای خارج از دانشگاه جهت معرفی و بهره مندی از تجارب و امکانات دانشگاه به آحاد مردم از مهمترین اهداف این دانشگاه است.

ولی پور افروزی تصریح کرد: در این راستا دانشگاه ازاد اسلامی بابل اولین همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری» را با حضور شاعران، پژوهشگران،نویسندگان و هنرمندان بنام استان مازندران هفتم دی ماه 93 در واحد دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار می کند .

مدیر اجرايي همايش امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری»با ارایه این مطلب که برگزار کنندگان این همایش حوزه معاونت پژوهشی، روابط عمومی و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل است

خاطرنشان کرد : از جمله برنامه های این همایش ارایه مقالات پژوهشی دانشگاهیان، اجرای زنده موسیقی محلی نامداران موسیقی مازندران در بخش عرفانی، ادبیات و جامع شناختی جهت شناخت بهتر امیر پازواری و معرفی این شاعر گرانقدر مازندرانی به نسل حاضر وآینده از جمله اهداف این همایش بزرگ است.

* شرح حال امیر پازواری امیر پازواری مشهور به امیر مازندرانی،، از شاعران تبری‌سرای مازندران بود.نام و زندگی وی در پرده ابهام مانده است. از سروده های منسوب به وی می توان گفت كه از مردم شیعی روستای پازوار بارفروش( بابل ) بود و معشوقه ای بنام گوهر داشت . شماری از منابع درباره زندگی، آغاز شاعری و عرفان امیر چندان به خطا رفته اند كه به افسانه مانند است. برخی نام وی را شیخ محمد پازواری و برادرانش را كریم و رحیم دانسته اندو نوشته اند كه در زمان حكومت محمد صفوی ( ؟ - ق ) در پازوار به دنیا آمد و پس از برانداختن فرمانروایان محلی و تصرف مازندران بدست شاه عباس صفوی به وی پیوست. امیر از آن پس با شاه بود و از شاه لقب شیخ العجم و امیرالشعرا گرفت. پس از مرگ شاه عباس ( 1038 ) وی به بوكلای پازوار بازگشت و در همانجا درگذشت و در كنار برادرانش به خاك سپرده شد.

[ شنبه ۶ دی۱۳۹۳ ] [ 19:51 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رییس واحد بابل

16 آذر نماد علمی روز فداکاری و استکبار ستیزی دانشجویان  است

آنا،رییس واحد بابل، گفت: 16 آذر روز مظهر ایثار گذشت و فداکاری و اسکتبار ستیزی دانشجویان و نماد علمی است.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، حجت الاسلام قلی پورریس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با گرامیداشت روز شانزدهم آذرماه روز دانشجو افزود: 16 آذرماه یاد آورخاطره جانسوز برای ملت شهید پرور ایران و تمام دانشجویان و طالبان علم و دانش ،و برای همیشه در تاریخ این سرزمین ماندگار خواهد بود.

وی توجه به تولید علم و فرهنگ و اجتناب از سیاست زدگی در دانشگاهها و مراکز علمی را مورد توجه قرار داد و افزود : توسعه ، شکوفایی و رشدعلمی و پژوهشی موجب درخشش جامعه در همه عرصه ها خواهد شد .

قلی پور ادامه داد: دانشجویان عزیز ضمن تحصیل و تحقیقاتی علمی بایستی در مقابل ظلم ستم ایستادگی نمایند،یکی ازهنر دانشجویان  استکبار ستیزی و مقاومت در برابر ستمگران است.

رییس واحد بابل با تأکید بر نقش دانشگاهیان درآیند کشور، گفت: سرنوشت  یک کشور زمانی تعالی می یابد که فرهیختگان و نخبگان علمی  تفکرات خود باوری و خودکفایی را سر لوح  اعقاید ودیدگاهها و رویکرد علمی قرار دهند.

قلی پور در پایان خاطرنشان کرد: 16 آذر نماد  خود باوری و جانفشانی جوانان ودانشجویان ایران اسلامی است که با بصیرت دینی و سیاسی  شکل گرفت .آنچه را امروز دانشجویان ما در عرصه علمی،فرهنگی و پژوهشی در داخل و مجامع بین المللی به آن دست می یابند نشان از ایمان و تقوای دینی و علمی است ،در راستای حفاظت از ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب سال 1357 است که رهبری معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت.

[ یکشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۳ ] [ 14:7 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

با حضور مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری

همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها در واحد بابل برگزارشد

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل، به همت اداره کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها با حضور اساتید،نخبگان،دانشجویان ،مهندس مولایی فرماندار،قضات،معلمان و مدیران کل استان مازندران در سالن دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار شد.

حمید صرامی  مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری  ضمن تقدیر و تشکر ازمسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: با هماهنگی های صورت گرفته تا پایان 1393 این همایش در 31 استان کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه اولین همایش اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها به صورت استانی در واحد بابل انجام شد بیان کرد: به منظورتقویت دانش تئوریک  و مبانی نظری و راهکار های اجتماعی کردن امر مبارزه مواد مخدر در ابعاد پیشگیری ، درمان و کاهش زیانهای ناشی از مصرف مواد مخدر از اهداف این همایش است.

صرامی تصریح کرد:امیدواریم بتوانیم با کاربردی کردن مقالات تخصصی در حوزه پیشگیری درمان و زیانگاهی موج جدیدی در ایفاءنقش توسط آحاد جامعه اعم از دانش آموزان ودانشجویان،کارگران و سایر طبقات اجتماعی در امر مبارزه نرم افزاری با مواد مخدر فراهم نمایم.

صرامی به نقش اساتید و نخبگان و دولت مردان در خصوص مبارزه با مواد مخدر اشاره  و گفت:در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها نقش اساتید و نخبگان یکی از گروهای اثر گذار در امر مبارزه بی بدیل است،زیرا با تولید دانش تخصصی شاهد علم سازمان یافته در امر مبارزه خواهیم بود،بدین ترتیب از هر گونه آزمایش، خطا و منابع جلوگیری خواهد کرد.

مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری درادامه به راهکارهای این مبارزه اشاره کرد و افزود:برای امر مبارزه نیاز مند رویکرد موزون هستیم به این معنی که با مقابله با قاچاقچیان تهیه و توزیع کنندگان،اولأ از دست رسی مواد جلوگیری شده و از گرایش نوجوانان و جوانان در مصارف تفنونی و آزمایشی مواد جلوگیری می شود.

وی برنامه ریزی کارآمدی علمی و تخصصی را بهترین حالت پیشگیری دانست و گفت:اطلاع رسانی،آموزش مهارت های زندگی،آموزش سبک فرزند پروری و نیز اقدامات جایگزینی مثل توسعه ورزشی و اقدامات هنری زمینه توانمند سازی آحاد سالم جامعه را فرهم نمایم.

صرامی تأکید کرد:در بحث درمان نیز با ارائه خدمات درمانی برای معتادین زمینه بهبودی آنان  رافراهم و با صیانت در معتادان بهبود یافته ازاین بعد مجدانه به اعتیاد جلوگیری نماید.

مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با بیان اینکه این همایش یک روزه است ، گفت: همایش بعدی اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها در استان کرمان برگزار می شود.

 

[ یکشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۳ ] [ 14:4 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

مسابقات قرآن و عترت در واحد بابل برگزار شد.

آنا،بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی امروز سه شنبه همزمان با سراسر کشور در بابل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام سید مختار موسوی مسوول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: انس گرفتن با قرآن و تمسک به ائمه معصومین (ع) انسان را به صراط مستقیم وبسوی معنویت الهی می رساند.

وی اظهارکرد: مطالعه وگوش دادن به سخنان آن بزرگواران، شنیدن نام ها به ذکر مناقب و احوال آن بزرگان و یادآوری شمایل و صفاتشان، عبادت است. بلکه از بزرگ ترین عبادات و از جمله مواردی است موجب خوشبختی و سعادت ما مسلمانان می گردد.

مسوول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت آزمون کتبی این دوره از مسابقات با استقبال 240 دانشجو و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار گردید.

موسوی افزود: این مسابقات در بخش اساتید در رشته تفسیر قرآن ،نهج البلاغه ، زندگانی 14 معصوم و ترجمه قرآن به زبان انگلیسی برگزار شد.

وی بیان کرد: در بخش دانشجویان نیز شرکت کنندگان در رشته تفسیر قرآن ، نهج البلاغه ، زندگانی 14 معصوم ،ترجمه قرآن به زبان انگلیسی و فارسی ، احکام ، زندگانی پیامبر اکرم (ص) ، نماز و ادعیه با هم رقابت کردند.

8200 دانشجو در بیش از 97 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مشغول تحصیل می باشند.

[ سه شنبه ۱۱ آذر۱۳۹۳ ] [ 15:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران 

تحصیل بیش از 10490 دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاههای استان مازندران

آنا،رضایی گفت:در نیمسال 93-92یش از 10490 نفر دانشجویان شاهد و ایثار گر در دانشگاه های استان مازندران مشغول تحصیل بودند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،رضایی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران در نشست با روسای دانشگاه های شهرستان بابل ضمن تقدیر و تشکر حجت السلام حسن قلی پور رئیس واحد بابل به جهت همکاری و تعامل با دانشجویان امور شاهد و ایثارگر گفت:دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین دانشجوی شاهد وایثارگر را در سطح استان مازندران دارد.

رضایی به نوع همکاری دکتر میرزاده  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ حمایت و همکاری با دانشجویان شاهد و ایثار گر اشاره کرد و افزود: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در تعالی و شکوفایی دانشجویان به ویژه دانشجویان شاهد و ایثار گر در کشور نقش بسزایی دارد،باید از حسن محبت دکتر میرزاده و روسای واحد های دانشگاهی تقدیر و تشکر قدردانی شود.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران بیان کرد:برگزاری کلاس های تقویتی-بنیه علمی و طرح استاد مشاور ،راه اندازی هسته های علمی و پژوهشی و کانون فرهنگی از جمله برنامه های امور شاهد و ایثارگر است که باید در سطح دانشگاه انجام پذیرد.

وی به چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان  شاهد و ایثارگر استان مازندران  اشاره کرد و افزود:91 در صد از دانشجویان  ما بیگیرند ،طلب دانشگاه آزاد اسلامی  ازادراهکل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران رقم زیادی است انشاء ا..  با توجه به مصوبات جدید هیأت دولت در اولین فرصت پرداخت می شود.

[ دوشنبه ۳ آذر۱۳۹۳ ] [ 9:12 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل عنوان کرد

دانشجویان شاهد و ایثارگر افتخار ما دانشگاهیان هستند

آنا،قلی پور گفت:دانشجویان شاهد و ایثارگر که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند موجب افتخار و سر بلندی ما دانشگاهیان هستند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در نشست روسای دانشگاه های شهرستان بابل با مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران  ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) به جایگاه علم ودانش در جامعه اشاره کرد و گفت:انسان جهت دست یابی به علوم وتکنولوژی برای تعالی و بقای خود نیاز به تعلیم ، تربیت ،فرهنگ و علم اندوزی دارد.

قلی پور بیان کرد:خانواده هایشاهد و ایثارگربا توجه به شهادت و جانبازی دروان هشت سال دفاع مقدس حق بزرگی بر گردن ما دارند.

رئیس واحد بابل یکی از بهترین کار فرهنگی  دانشجویان شاهد و ایثارگر را کسب علو و دانش دانست و افزود:این عزیزان برای تقویت و ارتقاء علمی خود باید نسبت به دیگران فعالیت و تلاش بیشتری انجام دهند، تا همانند شهداء الگو برای آحاد جامعه باشند.

قلی پور تأکید کرد:نقش روسای دانشگاهها و اساتید در شناسایی و معرفی  دانشجویان شاهد و ایثارگرنخبه به جامعه بسیار مهم و ضروی است .

عضو هئیت واحد بابل در پایان گفت: از 8200 نفر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بابل تعداد 820 نفر دانشجویان شاهد و ایثارگر  هستند که موجب افتخار و سر بلندی ماست.

[ دوشنبه ۳ آذر۱۳۹۳ ] [ 9:9 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور:

کتاب و کتابخوانی یکی از عمده ترین عوامل پیشرفت دانشجویان است

آنا،حسن قلی پور کفت:کتاب یکی از گنجینه های نفیس و ارزشمند هر جامعه محسوب می شود،حفظ،حراست و نگهداری آن یک امر ضروریست.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل ، حجت الاسلام حسن قلی پور در بازدید از نمایشگاه کتاب  و دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار کرد:فعالیت در عرصه کتاب وکتاب‌خوانی کار بزرگی است چراکه به توسعه وارتقاء علمی دانشجویان کمک خواهد کرد.

رئیس واحد بابل تأکید کرد:دانشگاه آزاد اسلامی جهت پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی خود در دهه چهارم فعالیت بهترین امکانات و تجهیزات را برای مطالعه اساتید و دانشجویان مشتاق به علم و دانش فراهم نموده،این کار سترک قابل تقدیر و ستایش است.

وی افزود: درکشور ما کتاب و کتاب خوانی جایگاه ویژه ای دارد و در فرهنگ اسلامی ضرورت ونیاز‌ها آمیخته به یکدیگرند واین را باید مهم و ارزشمند برشمرد.

رئیس واحد بابل قرآن را بزرگترین کتاب الهی دانست و بیان کرد:خداوند تمام علوم را در دل قرآن قرار داد،که بشر با مطالعه و تحقیق و تفسیر و اجرای دقیق از فرامین و دستورات  الهی به سعادت می رسد. .

وی تصریح کرد: کتاب و علمای دین نقش مهمی درگسترش و تعالیم دینی و فرهنگی جامعه اسلامی داشته همه انسانها به ویژه قشر دانشجو برای تعالی و پیشرفت خود به این دو نیاز مند.

قلی پور در پایان به دستاوردهای علمی نمایشگاه کتاب اشاره کرد گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از عمده ترین عوامل پیشرفت دانشجویان محسوب می شود، دانشگاه یکی از ارکان اصلی توسعه و پیشرفت کشور به شمار می رودکه ارائه محصولات علمی وفرهنگی کمک شایانی به دانشجویان می کند .

[ دوشنبه ۳ آذر۱۳۹۳ ] [ 9:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

گزارش تصویری از دیدار دکتر میرزاده با نماینده ولی فقیه در استان مازندران

 

دکتر حمید میرزاده که برای شرکت در هیأت امنای استاني مازندران به شهر ساری سفر کرده است به همراه معاونان و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

 

 

 

[ شنبه ۱ آذر۱۳۹۳ ] [ 12:45 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور  خبر داد:

پذیرش بیش از2100 دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بابل

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: در سال تحصیلی جدیدبیش از2100 نفر دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل ثبت نام شده‌اند.

حجت الاسلام حسن قلی پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بابل، اظهار کرد: امسال با پیگیری‌های انجام شده و با عنایت ویژه ریاست عالی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده و نیز دکتر علوی فاضل معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی،افزایش رشته‌های جدید در مقطع دکترا و کار‌شناسی ارشد، تعداد ثبت نام کنندگان در سال جدید نزدیک به 8100 نفر است؛ در سال تحصیلی جدید 10 رشته در مقطع دکترای تخصصی و32 رشته در مقطع کار‌شناسی ارشد پذیرش دانشجو داشته‌ایم.

رییس واحد بابل گفت: در سال تحصیلی جدید با پذیرش بیش از2100 نفر دانشجو تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بابل، نزدیک به 8100 نفر رسیده است.

قلی پور بیان کرد: با توجه به  فضای آموزشی کمک خدمات آموزشی و پتانسیل‌های موجود در واحد بابل و نیاز‌های  طالبان علم و دانش در استان مازندران به ویژه شهرستان بابل در مقطع تحصیلات تکمیلی پیگیر راه‌اندازی رشته‌های دیگری نیز هستیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در حال حاضر دارای325000 مترمربع زمین ،85200 متر مربع فضای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی،8100 دانشجو، 125 نفراعضاي هيأت علمي تمام، 205 کارمند ،11 رشته دکتری،32 رشته کارشناسی ارشد و بیش از75 رشته کارشناسی می باشد،که از این میان تعداد کثیری حدود 30500 نفر دانش آموخته فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل هم اکنون در مشاغل مختلف جامعه کاری کشور مشغول به فعالیت هستند.

[ دوشنبه ۵ آبان۱۳۹۳ ] [ 15:1 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

میرزاده درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت

خبرگزاری آنا: دکتر میرزاده، رییس دانشگاه آزاداسلامی در پیامی درگذشت عالم گرانقدر آیت الله مهدوی کنی را به محضر ولی عصر(ارواحنا له الفداء) و ملت شریف ایران تسلیت گفت.

به گزارش آنا، در متن این پیام آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

از شمار دو چشم یک تن یک/ وز شمار خرد هزاران بیش

رحلت استاد مهذب و مسلم اخلاق و عرفان، رییس مجلس خبرگان رهبری و یار ثابت قدم امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی(رحمت الله علیه) که عمر با برکتشان را صرف مبارزه با استبداد و استکبار و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردند، خسران بزرگی است که همه اقشار و گروه ها و انسان های آزاده ای را که دل در گرو آرمان های انقلاب اسلامی دارند، اندوهگین کرده است.

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاه آزاداسلامی این ضایعه جبران ناپذیر را به محضر ولی عصر(ارواحنا له الفداء) مقام معظم رهبری، خانواده معزز آن فقید سعید و ملت شریف ایران بویژه علمای عظام حوزه های علمیه و استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع)، تسلیت عرض نموده و برای ایشان علو درجات را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

حمید میرزاده

رییس دانشگاه آزاد اسلامی"

[ چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۳ ] [ 15:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
دکتر علوی فاضل خبر داد:

آغاز نام نویسی تکمیل ظرفیت علوم پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: ثبت نام تکمیل ظرفیت گروه علوم پزشکی و رشته های غیرپزشکی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر به روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت‌نام برای رشته های گروه علوم پزشکی و رشته های غیرپزشکی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه مورخ 93/7/26 آغاز و تا روز چهارشنبه مورخ 93/7/29 ادامه خواهد داشت.

علوی فاضل در ادامه افزود: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 شرکت کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام برای مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.

معاون سنجش و پذیرش در پاسخ به این سوال که هر داوطلب چند رشته/ محل را می تواند انتخاب کند، گفت: هر داوطلب می تواند 20 رشته/ محل را بر اساس علاقه انتخاب و در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت نام کند.

وی در پایان گفت: نتایج پذیرفته شدگان این مرحله در هفته آینده اعلام خواهد شد.

[ یکشنبه ۲۷ مهر۱۳۹۳ ] [ 8:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

درجلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود عنوان شد

هیچ طوفانی نمی توانند دانشگاه آزاد اسلامی را تکان دهد

آنا،قلی پور رئیس واحد بابل گفت:دانشگاه آزاد اسلامی مثل کوه استواراست / هیچ طوفانی نمی توانند را تکان دهد و برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد ماند

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،ازسوی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل به منظور تبیین فعالیتهای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی و آشنایی دانشجویان جدیدالورود با مقررات دانشگاه جلسه توجیهی دانشجویان  دانشگاه آزاد اسلامی بابل و سما در سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

  در این جلسه حجت السلام قلی پور رئیس واحد بابل ضمن عرض تبریک به دانشجویان ورودی جدید، پیرامون معرفی دانشگاه آزاد اسلامی و عملکرد 33 و ساله و همچین گزارشی ازدستاوردها و فعالیت های علمی،پژوهشی،دانشجویی، فرهنگی و عمرانی نکاتی را بیان کرد و افزود: به شما دانشجویان عزیز توصیه می کنم در همین ابتدای راه خود را برای حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی بالاترمهیا کنید.

قلیپور با اشاره به پتانسیل خوب دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحد بابل نسبت به دانشگاههای تراز اول کشور از ورودی جدید خواست تا همت بیشتری نسبت به ارتقاء علمی و پژوهشی خود داشته ،سعی و تلاش خود را به مسائل تحقیقاتی معطوف نمایند.

رئیس واحد بابل تأکیدکرد:استعدادهای خود را شکوفا نماید و علاوه بر تلاشهای علمی و آموزشی و پژوهشی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری و اختراعات علمی که بستر آن امروزه در دانشگاه کاملا مهیا می باشد کوشا باشند

سپس دکتر معماریان معاون آموزشی به نمایندگی از معاونین به تبیین مسائل آموزشی ،دانشجویی،پژوهشی و مالی از قبیل: انتخاب واحد ، نحوه درخواست گواهی اشتغال به تحصیل ، اخذ کارت دانشجویی ، نحوه اخذ کارت تغذیه و سرویس دانشجویی ، نحوه ارتباط با مدیران گروه مشاوره تحصیلی و خانوادگی و ... پرداختند در ادامه این جلسه از پهلوان بشیر باباجان زاده دارند مدال بریز سنگین وزن کشتی فرنگی و سرکار خانم زهرا ابراهیمی دارنده مدال نقره تکواندو قهرمانی جهان در سال  2014 دو دانشجوی رشته تربیت بدنی سما واحد بابل طی لوح سپاس و سکه بهار آزادی تجلیل به عمل آمد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با 28 سال فعالیت و تلاش و بالندگی در عرصه علم و دانش و پژوهش توانسته به نوبه خود در سطح کشور و منطقه نقش ارزشمندی ایفا نماید .

این واحد دانشگاهی در خردادماه سال 1365 با هدف بالا بردن سطح اطلاعات علمی مردم در زمینه های مختلف و تعلیم و تربیت نیروهای متخصص و متعهد جهت رفع نیازهای علمی و فنی جامعه وارد جرگه مقدس تعلیمات آموزش عالی کشور شد. از آن سال تاکنون این واحد دانشگاهی توانسته است به پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف علمی نایل آید و چهره این دانشگاه از نظر کیفیت و کمیت فضای آموزشی و ارتقای سطح علمی با بهترین دانشگاه های کشور قابل مقایسه است در حال حاضر سایت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل درکیلو متر 3 اتوبان بابل قائم شهربا کلیه امکانات مدرن آزمایشگاهی ، کمک خدمات رفاهی ،آموزشی  ،سالن های آمفی تئأتر ، سالن ورزشی چند منظوره  استاندارد بین المللی به مساحت 6800 متر مربع داری اسکور بورد مدرن به ظرفیت 3200 نفر تماشاچی و کنفرانس با تجهیزات کامل صوتی و تصویری و سایت کامپیوتر مجهز استقرار داشته  به طوری که درجه سازمانی این واحد با چندین پله جهش از متوسط به بسیار بزرگ نوع الف تغییر کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در حال حاضر دارای325000 مترمربع زمین ،85200 متر مربع فضای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی،8150 دانشجو، 125 نفراعضاي هيأت علمي تمام، 205 کارمند ،11 رشته دکتری،45 رشته کارشناسی ارشد و بیش از75 رشته کارشناسی می باشد،که از این میان تعداد کثیری حدود 30500 نفر دانش آموخته فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل هم اکنون در مشاغل مختلف جامعه کاری کشور مشغول به فعالیت هستند.

[ شنبه ۲۶ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:22 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

برگزاری مانورایمنی در برابر زلزله در واحد بابل

آنا - به مناسبت هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی ، مانورایمنی در برابر زلزله با مشارکت نیروهای عملیاتی و امدادی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد.

به گزارش آنا ، این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در شهرستان بابل سر کلاس درس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمان های امداد رسان آغاز شد.

پور باقر رئیس هلال احمر بابل گفت: این مانور با صدا درآمدن زنگ زلزله دانشجویان آموخته های خود را در مورد ایمنی در برابر زلزله به صورت عملی به نمایش گذاشتند  و نیروهای امدای جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی،فرمانداری،فوریت های پزشکی ، نیروی انتظامی،اداره گاز و آبفا پس از نخستین لحظات بروز زلزله فرضی در محل حاضر شده و نسبت به برقراری کمربند حفاظتی و امداد مجروحان پرداختند.

وی بیان کرد: اطفای حریق از نشت گاز و اتصال برق ، تخلیه آب های ساختمان ، ترمیم لوله های گاز و آب ، وارد عمل شدن یگان های انتظامی و انتقال مصدومان به محل امن و سپس به مراکز درمانی ، وارد عمل شدن نیروهای امداد و نجات برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بود.

پورباقر گفت: با انجام آموزش های لازم و افزایش دانش مدیریت جامع بحران باید آمادگی مقابله ، بازسازی و بازتوانی را در حوادث و بلایای طبیعی احتمالی داشته باشیم.

وی با اشاره به این که مدیریت صحیح بحران در حوادث و بلایای طبیعی موجب کاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسانها می شود اظهار کرد: لازم است در این هفته با انجام مانورهای آموزشی و پیشگیری برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی مردم شرایط وقوع حوادث طبیعی احتمالی را احساس کنند.

حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل در حاشیه این مانور از مجموعه هلال احمردانجشویی و زحمات دست اندرکاران برگزاری این مانور قدردانی کرد و گفت:تلاش در جهت حفاظت و نجات جان انسان در برابرزلزله و بلایای طبیعی یک کار خداپسندانه و ارزشمند است.

رئیس واحد بابل اظهار کرد:نقش نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی در جامعه بسیارضروری مهم ، حیاتی و قابل تقدیر و سپاس است.

قلی پور هلال احمر را یک ارکان جهانی و کارآمدی دانست وافزود:اعضای هلال احمر در تمام نقاط دنیا با به خطر انداختن خود در امداد رسانی و نجات انسانها فعالیت و تلاش می کنند.

وی در پایان هدف اصلی از اجرای مانور زلزله دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را آشنایی دانشجویان ،اساتید و کارکنان با راه های برخورد با این بلای طبیعی و انتقال آن به خانواده ها ذکر کرد.

[ شنبه ۲۶ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:14 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

همایش ملی تحلیل راهبردی دیدگاههای مقام معظم رهبری در اقتصاد و مدیریت: حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی  با محوریت:

مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی

اقتصاد بین الملل و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی

تبین اقتصاد مقاومتی

نقش بازار های مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

اهمیت سرمایه گذاری اشتغال و بهره وری برای نائل شدن به اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی و تحقق اصل 44 قانون اساسی

اقتصاد مقاومتی،تولید ملی و تحریم های اقتصادی

فرصت ها و چالش های اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف اقتصادی

نقش بازار ها و نهادهای مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

درتاریخ 12/11/ 1393با حضور اندیشمندان،اساتید گروه اقتصاد ،صاحبنظران،دانشجویان و مدیران شرکت های اقتصادی درسالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابلبرگزار خواهد شد.

[ شنبه ۱۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 10:14 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

در بزرگداشت روزملی دامپزشکی درواحد بابل عنوان شد.

یکی از نهاد های اساسی و مهم در نظام آموزشی  دامپزشکی است

آنا،قلی پور گفت:دامپزشکان در سلامت انسان و جلو گیری از بسیاری بیماریهای حیوان و انسان نقش مهمی دارند.

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل ، مراسم بزرگداشت روزملی دامپزشکی  با حضورحجت الاسلام حسن قلی پوررئیس واحد بابل،دکتر رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران، اساتید فرهیخته دامپزشکی استان، معاونین ودانشجویان در سالن اجتماعات دانشکده پرستار و مامایی واحد بابل برگزارشد.

قلی پور رئیس واحد بابل ضمن گرامی داشت روز ملی دامپزشکی گفت:اهمیت و ضرورت این رشته بیش از هر زمانی احساس می شود وحیات بشر به این رشته بستگی دارد.

حسن قلی پور گفت:حرفه دامپزشكي صرفا به معناي درمان يك بيماري در دام نيست اين رشته نقش موثري در بهداشت عمومي و ارتقاي سلامت جامعه دارد.

رئیس واحد بابل تأکید کرد:دانشجویان و اساتید باید فعالیت،تحقیق، تلاش و کوشش کنند تا ضمن گسترش این رشته ما شاهد رشد و شکوفایی آن باشیم.

وی تصریح کرد:دانشجویان عزیزهر چقدر به حیوانات برسند هم پیش خداوند محجورندو هم نزد خلق خدا وحمایت از حیوانات از دستورات دین مبین اسلام است، خدمت در این رشته همیشه ماندگار خواهد بود.

قلی پورافزود:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل تنها دانشگاهی است در سطح سه استان مازندران،گیلان و گلستان بعد از چند سال تلاش و پیگیری های فراوان توانست رشته دکتری دامپزشکی را دایر نماید.

وی گفت :خوشبختانه دانشجویان دکتری دامپزشکی این واحد دانشگاهی خوب درس می خوانند و در کارهای پژوهشی و تحقیقات به ویژه در ارائه مقالات ISIموفق عمل کردند.

دکتر یسد محمد حسینی فر  رئیس دانشکده دامپزشکی ضمن ارائه گزارش عملکرد علمی و پژوهشی دانشجویان و تبریک روز دامپزشک از نقش بی بدیل دامپزشکان یاد و اظهار امیدواری کرد که روز 14مهر( روز دامپزشک)نقطه عطفی برای ایجاد همدلی،وفاق و اتحاد در ببین افراد شاغل در این حرفه باشد.

دکتر هادی زاده معلم استاد برجسته دامپزشکی استان به جایگاه دامپزشکی اشاره کرد و افزود: دامپزشکی اقیانوس ،پزشکی دریا،دندانپزشکی رودخانه و داروسازی جوی آب است.

هادی زاده گفت:این اقیانوس ژرفای عمیق دارد از تکالیف و وظایف بندی که شما در جامعه دارید اقیانوس اشتغال،کار،بهروری است که شناگری توانمند می خواهد.

عضو هئیت علمی بابل پتانسیل و امکانات دامپزشکی در واحد بابل را استاندارد و  ویژه خواند و عنوان کرد: هنوز جایگاه برای افراد متخصص دامپزشکی در جامعه خالی است،.

هادی زاده بیان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در زمینه فعالیت های دامپزشکی نگینی در شمال و قطبی در کشوراست

در پایان ازاساتید، دانشجویان و پژوهشکران برتر علمی  طی لوح سپاس و جوایز پزشکی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

[ شنبه ۱۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 8:40 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

ثبت نام دوره هاي دكتري تخصصي پژوهش محور آغاز شد

دكتر علوي فاضل با اعلام اين خبر به روابط عمومي معاونت سنجش وپذيرش گفت: ثبت نام دوره هاي دكتري تخصصي پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامي ازساعت 16 روز سه شنبه مورخ 8/7/93 آغاز و تا روزيكشنبه 27مهرماه ادامه خواهد داشت. متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند. علوي فاضل در مورد شرايط ثبت نام گفت: متقاضيان دوره دكتري پژوهش محور بايد در گروه علوم انساني حداقل داراي معدل 18 و در گروه غيرانساني حداقل داراي معدل 17 در مقطع كارشناسي ارشد باشند. وي در مورد ويژگي هاي اين متد تحصيل گفت: اين متد تحصيلي بيشتر متكي بر پژوهش و كار تحقيقي دانشجو زيرنظر استاد راهنما مي باشد. لذا با توجه به اينكه يكي از نيازهاي كشور ارتباط بين آموزش و صنعت و تجارت است، در اين دوره نيز پايان نامه ها مي بايست بتواند به نيازهاي بازار كار پاسخ مناسبي دهد و در اين راستا به رشته تحرير درآيد. وي در مورد تفاوت دوره هاي پژوهش محور با دوره هاي ديگر گفت: به لحاظ مدرك، استخدام و ... هيچ تفاوتي بين مدارك پژوهش محور و دوره هاي آموزشي و پژوهشي وجود ندارد. فقط در دوره دكتري پژوهش محور تأكيد بر اين است كه دانشجويان، به تحقيقات در زمينه هاي كاربردي تر موردنياز كشور رو آورند. وي در مورد نحوه گزينش گفت: پس از پايان ثبت نام اينترنتي، افراد واجد شرايط در كليه رشته ها به معاونت پژوهشي معرفي خواهند شد تا مصاحبه علمي از آنها صورت گيردو طرحهاي تحقيقاتي پيشنهادي آنها مورد بررسي قرارگيرد در نهايت نيز نتيجه آزمون مصاحبه، از طريق معاونت سنجش و پژوهش اعلام خواهد شد. وي در پايان گفت: بخشي از هزينه هاي دوره تحصيل پژوهش محور از محل اعتبارات طرح هاي تحقيقاتي اساتيد راهنما پرداخت مي شود و بخشي از آن را خود دانشگاه متقبل خواهد شد. اما چنانچه به هر دليل هزينه هاي دوره توسط استاد راهنما پرداخت نشود، هزينه ها مستقيماً از خود دانشجو اخذ خواهد شد.

 

بخشنامه دکتری پژوهش محور در دانشگاه آزاد ابلاغ شد/ اولویت پذیرش با استعدادهای درخشان
بر اساس مجوز وزارت علوم، دانشگاه آزاد هم می تواند در زمینه پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور اقدام کند؛ به همین منظور بخشنامه این دوره از پذیرش متقاضیان از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، بخشنامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد تصویب شد که جزئیاتش به این شرح است.

دانشگاه آزاد اسلامی سلامي به منظور توسعه پ‍ژوهش هاي كاربردي تقاضا محور و تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و خدمات و تربيت پ‍ژوهشگران متعهد، متخصص و كارآفرين در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري و براساس مجور سوم اردیبهشت ماه سال 91 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در واحدهايي كه مجوز قانوني پذيرش دوره هاي دكتري تخصصي را دارند، اقدام به پذيرش دانشجوي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در رشته هاي غيرپزشكي مي كند.

معرفي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور

1- دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور بالاترين دوره تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك تحصيلي «دكتري تخصصي پ‍ژوهشي (ph.D by Research)» مي انجامد و رسالت آن تربيت افرادي است كه با نوآوري، خلاقيت و كارآفريني در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري در رفع نيازهاي كشور و گسترش مرزهاي دانش نو موثر باشند. به عبارت ديگر مجموعه اي هماهنگ از فعاليت هاي پ‍ژوهشي و آموزشي است كه در آن محور اصلي كسب دانش و مهارت از طريق پ‍ژوهش هدفمند و نوآوري است.

2- مجموع واحدهاي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در برنامه درسي مصوب هر رشته 36 واحد شامل 28 تا 33 واحد مربوط به طرح پ‍ژوهشي و 3 تا 8 واحد باقي مانده مربوط به واحدهاي درسي آموزشي موردنياز است كه بنا به نظر استاد يا استاداند راهنما دانشجو موظف به گذراندن آن (ترجيحاً در نيمسال اول تحصيل خود) خواهد بود.

3- مدرك دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور (ph.D by Research) مانند مدرك دكتري تخصصي آموزشي - پ‍ژوهشي معتبر است و دانش آموختگان در اين شيوه از مزاياي استخدامي مترتب بر آن (از جمله عضويت در هيأت علمي دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي و پ‍ژوهشي با رعايت ساير مقررات) بهره مند خواهند شد.

4- مدت مجاز تحصيل در دوره دكتري پ‍ژوهش محور حداقل 3 سال و حداكثر 4 و نيم سال است. در صورت ضرورت به پيشنهاد استاد (استادان) راهنماي اصلي و تأييد گروه ذيربط حداكثر تا يك نيمسال تحصيلي به اين مدت افزوده مي شود.

شرايط و چگونگي جذب دانشجوي دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور:

1- تمام داوطلباني كه داراي حداقل معدل كارشناسي ارشد 18/00 در رشته هاي علوم انساني و 17/00 در رشته هاي غير علوم انساني هستند مجاز به ثبت نام و شركت در مراحل بررسي و پذيرش دوره دكتري پ‍ژوهش محور هستند.

تبصره 1- دارندگان مدرك دكتري عمومي پزشكي يا داروسازي كه داراي حداقل معدل 17 باشند، بدون شركت در آزمون دكتري تخصصي سال 93 مجاز به ثبت نام در مراحل پذيرش اين دوره هستند و در چارچوب اين دستورالعمل در مورد ايشان عمل خواهد شد.

تبصره 2 – اگر واحد جامع دانشگاه آزاد اسلامي يا دانشگاه مادر دولتي در ميان 15 دانشگاه برتر توليدكننده علم منطبق با بانك اطلاعاتي Scopus قرار داشته باشد، ضريب معدل فارغ التحصيلان اين دانشگاه ها معادل 1/1 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 17 و 1/05 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 18 خواهد بود.

2- داوطلبان حائز شرايط بند 1 لازم است توسط استاد راهنماي اصلي كه بايد عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي و حداقل استاديار با سابقه داشتن دانشجوي دكتري باشد و نيز داراي طرح برون دانشگاهي مصوب يا طرح تحقيقاتي مورد حمايت دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي با تأمين اعتبار حداقل نيمي از هزينه كل دوره باشد به معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه معرفي شوند. داوطلبان مذكور مي توانند براي ترم اول يا ترم دوم هرسال تحصيلي به معاونت مذكور توسط اساتيد واحد شرايط فوق الذكر معرفي شوند.

تبصره – افزون بر استاد راهنماي اصلي، استاد راهنماي دوم مي تواند از ميان اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و متخصصان داراي مدرك دكتري تخصصي داخل يا خارج از كشور حسب مورد انتخاب شود. استاد راهنماي اصلي مي تواند در صورت امكان و تعهد استاد راهنماي دوم از اعتبار پ‍ژوهشي استاد راهنماي دوم هم استفاده كند. در اين صورت تعهد استاد راهنماي دوم بايد توسط استاد راهنماي اول تضمين شود.

3- داوطلب موظف است ظرف مدت 20 روز از تاريخ صدور اين اطلاعيه فرم مربوط به پذيرش اين دوره را از پايگاه اينترنتي معاونت سنجش و پذيرش به آدرس www.azmoon.net دريافت و پس از تكميل به همراه مستندات ديجيتالي مربوطه در اين خصوص شامل مشخصات اشخاص يا موسسات و شركت هاي حقيقي يا حقوقي، دستگاه اجرايي و يا نهاد عمومي حمايت كننده از طرح پ‍ژوهشي، استاد راهنما و طرح تحقيقاتي را در قالب فايل pdf از طريق پايگاه فوق ارسال كند.

4- پذيرش دانشجو در اين شيوه براساس مجموع امتيازات حاصل از معدل، مصاحبه علمي و ارزيابي طرح تحقيقاتي پيشنهادي زير نظر معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي انجام و حداكثر يك ماه پس از انقضاي مهلت ارسال مدارك اعلام خواهد شد. معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي بدين منظور گروه داوراني كه بايد به تأييد رئيس دانشگاه برسد تعيين كه امر مصاحبه و ارزيابي مدارك متقاضي را برعهده خواهند داشت، رئيس گروه داوران معاون پ‍ژوهش و فناوري دانشگاه است.

تبصره – حداقل توانايي لازم در زبان انگليسي براي پذيرش قطعي داوطلبان، دارا بودن نمره 65 براي  TOEFL (IBT) يا نمره 6 براي IELTS يا نمره 50 برای EPT یا نمره 520 برای (Paper Base)TOFEL  یا نمره 65 برای MCHE و یا نمره 540 برای TOLIMO پیش از دفاع نهایی از رساله دکتری تخصصی است.

5- حداقل هزینه دکتری پژوهش محور به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره، معادل شهریه دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی 94-93 مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با درنظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. معادل هزینه های مذکور، دانشگاه آزاد اسلامی هم دیگر هزینه های دوره های پژوهش محور را از محل امکانات، تجهیزات آموزشی و پژوهشی و تامین اساتید مورد نیاز این دوره را تامین خواهد کرد. به هرحال دانشجویان این دوره به جز مبالغ مذکور که از طریق طرح تحقیقاتی استاد تامین می شود، وجه دیگری پرداخت نمی کنند.

6- چنانچه به هر علت هزینه های دوره دکتری پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشودف ادامه تحصیل دانشجوی پذیرش شده برای اجرای این طرح منوط به پرداخت هزینه های مربوط توسط خود دانشجو است و ابتدای ثبت نام تعهدی به شرح پیوست از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ می شود.

7- دانشجویان دوره دکتری تخصصی پزوهش محور فقط در واحدی که پذیرفته می شوند و تحت نظر استاد راهنمایی که تامین اعتبار پژوهشی دانشجو را تعهد می کند، ادامه تحصیل خواهند داد و به هیچ وجه به واحد دیگری منتقل نمی شوند.

8-شرط دفاع از رساله دکتری پژوهش محور، ارائه پذیرش یا چاپ دو مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته های علوم انسانی و هنر و دو مقاله ISI داری ضریب تاثیر یا ثبت یک اختراع بین المللی برای دانشجویان سایر رشته ها است.

تبصره- ارائه یک اثر بدیع هنری می تواند جایگزین یک مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته هنر شود.

 

[ چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 12:23 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل در گفتگو با آنا:

ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و درآمدزایی دو  رویکرد‌ جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مهم‌ترین رویکرد این دانشگاه را با توجه به سیاست ریاست عالی دانشگاه مبنی بر تامین 12درصد درآمد‌ها از منابع غیرشهریه دانشجویی محقق خواهد شد، ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و درآمدزایی اعلام کرد.

حجت الاسلام حسن قلی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، با بیان اینکه برای دستیابی به تولیدات علمی و پژوهشی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد افزود:جذب اعضای هئیت علمی مجرب و گسترش رشته های دکترا و کارشناسی ارشد از برنامه ها و چشم انداز آینده این واحد دانشگاهی است.

قلی پور با توجه به آغاز مراحل ثبت‌نام دانشجویان برای سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بابل در سال جاری، با افزایش رشته دکترا و تحصیلات تکمیلی  یک تحول عظیمی در دانشگاه  ایجاد شده ،واحد بابل با داشتن امکانات بسیار وسیع و اساتید مجرب برای ادامه فعالیت خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و از حمایت و زحمات دکتر میرزاده و علوی فاضل تشکر وقدردانی می شود

رئیس واحد بابل افزود: دانشگاه‌ باید برای درآمدزایی خود ضمن استفاده  امکانات و بهره برداری مناسب از فضای آموزشی،ورزشی / تولیدات علمی خود را به فن‌آوری تبدیل کند تا وابستگی خود را به شهریه از بین ببرد.

این مسئول گفت:در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گام نخست را در بخش درآمدزایی خوب برداشته با اجاره سالن ورزشی و آمفی تئاتر در آمد قابل قبولی را کسب نموده که مورد تشویق دکتر میرزاده قرار گرفت.

رئيس واحد بابل تأکید کرد : هر حركتي در جهت ايجاد زير ساختارها و توسعه فضاي آموزشي و پژوهشي تا توليد فن آوري نوين نياز به همكاري اسایتد، دانشجویان، مديران و کارکنان دارد، و براي پيشرفت در اين زمينه بايد به قوانين و مقررات و دستور العملهاي سازمان مركزي توجه ويژه كرد.

 حسن قلي پور بيان داشت : انجام كارهاي درست با روش صحيح جهت هدفمند كردن ارتقاي فرهنگي و افزايش كيفيت آموزش و پژوهش براي پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي موضوع مهمي است .

این مسئول مهم ترین کارهای این دهه را کیفیت بخشیدن آموزش دانشگاه دانست و گفت:از حمایت همه جانبه مخصوصأ گسترش رشته های ارشد و دکتری که در سطح کشور توسعه یافته تقدیر می شود،دانشگاه آزاد اسلامی بخوبی نشان داد که می تواند بهتر از دانشگاه های کشورهای منطقه که هزارها جوانان این کشور در آنجا ادامه تحصیل می دهند و معلوم نیست بعد از چند سال با چه وضعی بر می گردند تربیت کند.

وی تصریح کرد:علاو بر اینکه میلیارد ها سرمایه از این مملکت خارج می شود و همچنین سرمایه های نسل جوانی که آینده سازان این کشور هستند به خطر می افتد،دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن اساتید با تجربه و امکانات بسیار عالی می تواند بهترین نسل جوان را از نظر تعلیم و تربیت در این کشور ایجاد کند.

با سابقه ترین رئیس واحد دانشگاهی کشور افزود: دانشگاه بدون هیچ امکاناتی فقط توکل بر خدا کارش را آغازکرد. اگر توکل به خدا در کارها وجود داشته باشد یقیناً آن کار به پیروزی خواهد رسید. پس مواظب باشیم که همیشه کارها را در جهت رضای خدا شروع کنیم. دانشگاه با شهریه دانشجویان و برخی از خیرین اکنون بیش از دو وزارتخانه  تجهیزات ،امکانات و فضای آموزشی و فرهنگی دارد.

 قلی پور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین خدمت را به این کشور کرده است و علم را به اوج قدرت رسانده است. اکنون دانشگاه آزاد اسلامی را در دنیا به عنوان بزرگترین  مرکز علمی غیرانتفاعی جهان با نام نیک یاد می کنند و این دانشگاه را به عنوان معتبرترین مرکز علمی در جهان می شناسند. این دانشگاه هزاران دانشجوی عالی رتبه  در رشته های مختلف به جامعه تحویل داده است.

رئیس واحد بابل گفت:دانشگاه آزاد دروازه و درهاي علم را به روی طالبان علم باز کرده است و نمونه این ادعا مقالات ،اختراعات وطرح های تحقیقاتی است که در سطح جهان تحصیلکرده های این دانشگاه ارائه داده اند، و همچنین کتابها و مقاله های علمی و کارهای پژوهشی كه  در این دانشگاه انجام شده است.

عضو هئیت علمی واحد بابل اذعان کرد:واقعأ مایه شگفتی است که برخی تحصیل کرده ها دانشگاه را مورد حمله قرار می دهند ویا می گویند چرا شهریه زیاد شده اولأ شهریه بر اساس مصوبه دولت اضافه نشده و اگر شده دانشگاه آزاد اسلامی یک موسسه علمی غیر انتفاعی است که هیچ در آمدی ندارد.

قلی پور گفت:اخیرأ تعدادی به بهانه های مختلف دانشگاه را مورد هجمه قرار دادند،مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با گرفتن رشته های ارشد و دکتری نمی تواند کیفیت آن را بالا ببرد،مایه تعجب و شگفتی است  دانشگاه آزاد اسلامی به کرات نشان داده که می تواند بهترین نیرو را به لحاظ علمی ،پژوهشی و فرهنگی را آموزش، و بهتر از کشورهای خارجی تحویل جامعه دهد.

قلی پور در پایان بیان کرد: دانشگاه آزاد همانند خورشیدی است که به درخشندگی می پردازد و کسی نمی تواند این نور را خاموش کند و این خورشید تا ابد به نورافکنی خود ادامه می دهد

[ چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:34 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل به آنا خبر داد:

راه‌اندازی 24 رشته جدید در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری واحد بابل

خبرگزاری آنا: حسن قلی پور از راه‌ اندازی ۲4رشته جدید در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی خبر داد.

حجت الاسلام قلی پور با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: با پیگیری‌های انجام شده و با عنایت ویژه ریاست عالی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده و نیز دکتر علوی فاضل معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، مجوز راه‌اندازی این تعداد رشته از وزارت علوم، تحقیقات فن آوری و سازمان مرکزی دانشگاه اخذ و از مهر سال جاری در این مقاطع دانشجو پذیرفته می‌شود.

وی رشته‌های جدید در مقطع دکتری را شامل و رشته‌هایحسابداری،جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه ،روانشناسی تربیتی،-مدیریت بازرگانی –مدیریت بازاریابی، مهندسی کامپیوتر-سیستم های نرم افزاری، تکثیر و پرورش آبزیان، مدیریت آموزشی، الهیات و معارف اسلامی –فقه و حقوق، علم اطلاعات و دانش شناسی و همچنين رشته‌هاي کارشناسی ارشدجامعه شناسی،تاریخ انقلاب اسلامی،علوم تربیتی-آموزش ابتدایی،اقتصاد انرژی، علم اطلاعات و دانش شناسی-مدیریت کتابخانه دیجیتال، علم اطلاعات و دانش شناسی-مدیریت اطلاعات، علم اطلاعات و دانش شناسی-مطالعات کتابخانه عمومی، علم اطلاعات و دانش شناسی- مدیریت کتابخانه ، جامعه شناسی- انقلاب اسلامی، مطالعات زنان و حقوق زن در اسلام، بافت شناسی-دامپزشکی، شناخت اندیشه های امام خمینی(ره)، زیست شناسی-سلولی و مولکولی،مهندسی منابع طبیعی-بوم شناسی آبزیان شیلات عنوان کرد.

قلی پور، رشته های فقه حقوق اسلامی،حسابداری، ادبیات عرب،ادبیات فارسی،شیمی،معماری،کامپیوتر،مدیریت بازرگانی باگرایش- تحول-بازاریابی-بین الملل-بیمه-مالی –داخلی،علوم اجتماعی و شیلات را از دیگر رشته ها عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این تعداد رشته جدید تعداد رشته‌های واحد بابل در تحصیلات تکمیلی به 41 رشته رسیده است.

رئیس واحد بابل بیان کرد: با توجه به  فضای آموزشی کمک خدمات آموزشی و پتانسیل‌های موجود در واحد بابل و نیاز‌های  طالبان علم و دانش در استان مازندران به ویژه شهرستان بابل در مقطع تحصیلات تکمیلی پیگیر راه‌اندازی رشته‌های دیگری نیز هستیم.

[ چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:29 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

مراسم بازگشایی مجموعه مدارس سما واحد بابل در سال تحصیلی 94-93

آنا،مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مجموعه مدارس سما واحد بابل و با حضورحجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل،دکتر فلاح رئیس شورای سیاست گذاری سما مازندران، مسئولینی از آموزش و پرورش بابل، و دبیران محترم در سطح مدراس سما  برگزار گردید .

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل،در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید  مدیران مدارس ضمن تبریک فرارسیدن اول مهر ماه مهر و محبت و بهار تعلیم و تربیت به حاضران  و معلمین و دانش آموزان ؛ گزارشی  از وضعیت مدرسه سما را  در سال های گذشته ارائه داد.

حضورحجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و همچنین آغاز هفته دفاع مقدس ؛محیط مدرسه و سنگر علم و دانش بهترین و مهم ترین سنگر برای ساختن ایرانی آباد و سرافراز دانست و تاکید کرد: تلاش و فعالیت شما دانش آموزان موجب سر بلندی و اقتدار علمی ما خواهد شد و به هر درجه علمی برسید جامعه به وجد شما افتخار می کند.

رئیس واحد بابل افزود: هیچ کار و امری در جهان هستی بافضیلت تر و بالاتر از تعلیم و تربیت نسیت ، سعادتمندی و انسانیت بشر در پناه علم و اخلاق است.

قلی پور اظهار کرد:نقش معلمین و اولیائ مدارس در تعالی و تکامل دانش آموزان بسیار مهم و ضروری است که با همت و تلاش هر دو باعث تقویت و رشد نو نهالان و نوجوانان خواهد شد.

وی رعایت ادب را بهترین سرمشق زندگی همه انسانها دانست وافزود: رفتار و کردار معلمان عزیزدر تعلیم و تربیت دانش آموزان تأثیر مستقیم دارد ،چون این عزیزان بهترین انسانها هستند قلب پاک و بی آلایشی دارند .

رئیس واحد بابل به تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:هیچ نهادی و ارگانی به اندازه دانشگاه آزاد اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نکرده است،بار سنگینی از دوش دولت برداشته است و ما نیز تمام تلاش و امکانات خود را برای تعالی و پیشرفت بکار خواهیم گرفت.

[ چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

 

 

خبرگزاری آنا: بین دانشگاه آزاد اسلامی بابل با اداره آموزش و پروش این شهرستان تفاهم‌نامه همکاری امضا شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، همت احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل بعد ازآنکه بازدیدهای متعددی از مدارس سما بابل داشته و با توجه به کیفیت ،کمیت و فضاهای خوب آموزشی و نیز عملکرد بسیار خوب فرهنگی و آموزشی مرکز سما بابل در طول سال های  متوالی که همکاری صمیمانه باآموزش و پرورش  در امر تعلیم و تربیت را به عهده داشته و خدمات شایانی به آیندگان این کشور شده، اداره یکی از مدارس دولتی شهرستان را به مرکز سما بابل واگذار کرد.

احمدی هدف ازاین کار را ایجاد همکاری علمی و فرهنگی بین آموزش و پرورش و دانشگاه دانست و گفت:چون دانشگاه آزاد اسلامی از نظر فضاو امکانات و تجهیزات وکادر آموزشی قوی خوبی برخوردار است از این امکانات باید برای تعلیم و تربیت جوانان جامعه استفاده کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل تأکید کرد:امیداوریم در سال های آتی نیز با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و دیگر مراکز آموزشی ، بتوانیم گام مهمی جهت ارتقای سطح علمی، فرهنگی و پژوهشی شهرستان و موفقیت دانش آموزان مستعد و کم بضاعت بر داریم.

حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس واحد بابل در باز گشایی مدرسه گفت:دانشگاه آزاد اسلامی به لطف پرودگار امکانات خوبی دارد مدیر آموزش و پرورش بابل تدبیر وکار هوشمندانه ای انجام داد،مرکز سما بابل در تعلیم و تربیب دانش آموزش کارنامه درخشانی از خودش به جا گذاشته ،امیدواریم با ایان پیشنهاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل بتواند خدمت خوبی به نونهالان این منطقه انجام دهد..

قلی پور انجمن اولیاء و مربیان مدارس را متولیان اصلی  دانش آموزان دانست و افزود:همکاری، اتحاد و همفکری فی مابین نقش موثری در رشد ، تعالی و شکوفایی دانش آموزش دارد.

رئیس واحد بابل بیان کرد: از بدو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون دانشگاه مورد هجمه و بی مهری های وکج سلیقه گی برخی نا اهلان قرارگرفت ولی به لطف خداوند قادرو رهنمود ها و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری وهمچنین حمایت های بیدریغ آیت الله هاشمی رفسنجانی روز به روز شاهد پیشرفت و ارتقاءعلمی،فرهنگی و پژوهشی این مجموعه عظیم هستیم.

قلی پور خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بابل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مرکز آموزشی و فرهنگی شمال کشور در بالابردن سطح علمی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی منطقه نقش مؤثر و غیرقابل انکاری داشته است و اکنون با افزایش و ایجاد رشته های دکتری و کارشناسی ارشد سعی در ارتقای سطح علمی، فنی، تخصصی و اقتصادی منطقه دارد.

وی همچنین از ایجاد تأسیس مرکز دانش بنیان در این واحد دانشگاهی خبر داد و افزود: تمامی اقدامات انجام‌شده یکساله اخیر در راستای تأکید دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به منظور استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات مجموعه دانشگاه در راستای گسترش رشته تحصیلات تکمیلی و جذب درآمد‌های غیر از شهریه دانشجویی بوده و این واحد دانشگاهی با توجه به موقیعت جغرافیای ومرکز تحقیقات (رجه) و آزمایشگاههای مدرن،سالن ورزشی چند منظوره در جذب بودجه 12درصدی غیرشهریه‌ای از طریق دانشگاه پیش‌قدم خواهد بود.

[ چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ ] [ 9:21 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل

اقامه نماز بهترین عبادت براى رعايت حفظ پوشش و حقوق اجتماعی است

 آنا، قلی پور گفت: نماز در بین عبادتها در تعالی روح از همه موثر تر و مفیدتر است،نماز ارتباط صمیمانه میان آفریده و آفرندگار است.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام قلی پور رئیس واحد بابل در جمع اعضای هیأت علمی نماز را با فضیلت ترین و بالاترین رکن عبادت بیان کرد وگفت:همه انبیاء به همه پیروان خود دستور انجام این عبادت را داه و آن را جزء فریضه می دانستند، اساس کارشان نماز بود،تنها عبادتی که انسان را به تکامل واقعی می رساند نماز است.

وی با یبان اینکه یکی از فلسفه رعايت حجاب وپوشش نماز است اظهارکرد:خواندن نماز در پنچ وقت به منزله این است که در نهر آبی شتشو کند، انسان را از گناهان تطهیر،منزه و پاک نگه می دارد،موجب نورانیت ،شأنیت وحجاب  با پوشش اسلامی می شود.  

قلی پور افزود:حفظ ارزشها و حجاب براى بانوان بهترين حالت و نماز وسیله ای برای پرورش و تکامل انسان است و چه بهتر كه زن نماز خود را در بهترين حالت، كه حالت پوشش است انجام دهد.

رئیس واحد بابل به موضوع رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه را یادآور شد و خاطرنشان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل از همان بدو تأسیس دانشجویان با پوشش چادر وارد دانشگاه می شدن،امروز هم با حفظ ارزشها و حرمت و تشکیل کانون حجاب و عفاف شنونات دینی و اسلامی به بهترین شکل ممکن رعایت می شود.

قلی پور تأکید کرد:نمازغفلت زدگی را از انسان می گیرد، يك فرهنگ و یک آزمون بسیار بزرگ و پر بار است كه درسهاى مختلف می آموزد، يكى از درسهاى آن اين است كه درس حجاب را به زنان می آموزد، و آنها را عملاً به حجاب دعوت می كند

[ سه شنبه ۳۱ تیر۱۳۹۳ ] [ 11:30 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

واحد بابل برگزار کرد

سومین طرح رمضان بهار قرآن(کارگاه آموزشی مجازی تفسیر سوره فرقان)

 

خبرگزاری آنا: کارگاه آموزشی « تفسیر سوره فرقان»  قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، در مسجد الزهرا(س) این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا از بابل ، حجت الاسلام قلی پور رئیس واحد بابل مدرس این دوره از کارگاههای طرح تفسیر قرآن کریم در ماه رمضان ، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی طاعات و عبادات  برای شرکت کنندگان گفت : این سوره هفتاد و هفت آیه دارد و در مکه نازل شده است، در آیه اول این سوره از قرآن، به فرقان تعبیر شده است که به معنای جداکننده حق از باطل می‌باشد. لذا این سوره، فرقان نام گرفته است.

رئیس واحد بابل بیان کرد: اين سوره در حقيقت شامل سه بخش  است، بخش اول منطق مشركان را شديدا در هم مى‏كوبد، و بها نه جوييهاى آنها را مطرح كرده و پاسخ مى‏گويد، و آنها را از عذاب خدا و حساب قيامت و مجازا تهاى درد ناك دوزخ بيم مى‏دهد، و به دنبال آن قسمتهايى از سر گذشت اقوام پيشين را باز گو مى‏كند.

عضو هئیت علمی واحد بابل اظهار کرد: بخش دوم براى تكميل اين بحث قسمتى از دلائل توحيد و نشانه‏ هاى عظمت خدا در جهان آفرينش از روشنایی آفتاب گرفته تا تاریکی شب را بيان مى‏كند.

وی اظهارکرد:بخش سوم این سوره بسيار جامع و جالبى از صفات مؤمنان راستين «عِبادُ الرَّحْمنِ» و بندگان خالص خداست كه در مقايسه با كفار متعصب و بهانه گير بیان کرد.

قلی پور  مباحث این سوره بسیار مهم بیان کرد و گفت : مهم‌ترین بخش آیات این سوره درباره ویژگی‌های عباد الرّحمن یعنی بندگان راستین خداوند می‌باشد که از آیه ۶۳تا پایان سوره را در برگرفته است.

مدرس کارگاه از اقدام خدا پسندانه معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد وگفت: امیدوارم اساتید و کارکنان با تلاوت و تدبر در این آیات و اصلاح رفتار و کردار خود بر اساس این صفات، زمینه‌های دانش افزایی ،معنویت درونی و دریافت الطاف الهی در دنیا و آخرت و ورود به بهشت برین را فراهم سازند.

در حاشیه برگزاری سومین طرح رمضان بهار قرآن ،  حجت الاسلام موسوی مسئول کانون قرآن واحد بابل گفت : این دوره به منظور تقویت معنوی و ارتقاء دانش افزایی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و بهره مندی بیشتر از فیوضات این ماه پر برکت و برابر با دستوالعمل معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ،سومین دوره طرح  تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان «کارگاه تفسیر سوره مبارک فرقان » با حضور بیش از 270 شرکت کننده اعضای هیأت علمی و کارکنان این واحد دانشگاهی در مسجد الزهرا(س)دانشگاه برگزارشد.

 

[ سه شنبه ۳۱ تیر۱۳۹۳ ] [ 11:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

قلی پور عنوان کرد

موفقیت های علمی و فرهنگی با حفط وحدت، همدلی و راز مداری بدست می آید

آنا،رئیس واحد بابل گفت: موفقیت هایعلمی و فرهنگی با حفط وحدت، همدلی و راز مداری بدست می آید موجب بیشرفت دانشگاه خواهد شد.

 

به گزارش خبر گزاری آنا، حجت الاسلام حسن قلی پور  در جمع اعضای هیأت رئیسه واحد بابل  افزود: شما اعضای هیأت رئیسه به عنوان یک ارکان مدیریتی دانشگاه می باشید، باید بتوانید با تلاش و فعالیت خود و زیر مجموعه تان همراه با حفظ همدلی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را به عنوان یک دانشگاه نمونه در کشور مطرح کنید.

قلی پور تأکید کرد:هرکسی وظیفه دارد در چارچوب قانون و دستورالعمل دانشگاه شرح وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی اظهارکرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی بابل به عنوان یکی از واحد های بسیار بزرگ الف استان مازندران تاکنون توانسته به پیشرفت های زیادی درزمینه علمی و پژوهشی به ویژه فرهنگی پیدا کند و ما نیز باید این فرصت را قدر بدانیم.

 

قلی پور تصریح کرد: برای پیشرفت  و ارتقاء کیفیت دانشگاه باید بشتر تلاش و فعالیت کنیم تا به درجه استاندارد برسیم و از شما اعضای هیأت رئیسه واحد بابل  انتظار می رود ضمن ارائه راهکار های جدید با رویکرد در آمدزایی نهایت سعی و کوشش خود را بکار گیرد.

 

قلی پور با بیان اینکه باید  رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گسترش و توسعه‌ای دهیم توصیه کرد:ضمن کیفیت بخشید ن به آموزش دانشگاه باید تحصیلات تکمیلی را هر چه بیشتر و بهتر توسعه دهیم، نقش مدیران گروه آموزشی  و اعضای هیأت علمی در تداوم این حرکت و شکوفایی آن بسیار مهم است.

رئیس واحد بابل در ادامه براجرای برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه تاکید کرد و افزود: باید تلاش کرد تا فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) دردانشگاه و جامعه اسلامی ترویج داده شود تا دانشگاهیان به ویژه دانشجویان با بهره گیری از سیره ائمه معصومین (ع)درتمام مراحل زندگی خود تعالی پیدا کنند.

 

وی صرفه جویی در اموال دانشگاه را با اهمیت دانست و افزود: داشتن برنامه ریزی دقیق و منظم برای هر سیستم اداری مهم بوده و تحقق این امر ضروری و همه ی ما را در اجرای برنامه ها یاری می دهد.

قلی پور در پایان اظهار کرد:برابر بخشنامه سازمان و تأکید دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی باید 12 درصد از هزینه دانشگاه را از غیر شهریه دانشجویی اداره کرد و توصیه کرد با توجه به مرکز تحقیقات راه اندازی شده،همه تلاش کنیم ازهر طریق ممکن بار مالی دانشگاه را کم و درآمد زایی آن بیشتر شود.

[ سه شنبه ۳۱ تیر۱۳۹۳ ] [ 11:23 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

در واحد بابل صورت گرفت

اولین همایش نوآوری در مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات

آنا، به منظور دستیابی به آخرین یافته های حوزه IT  همایش  داخلی نوآوری در مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزارشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا ،دکتر گل سرخ تبار دبیر علمی این همایش با اشاره به اینکه در این اولین همایش نوآوری در مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات 12محور کلی هوش مصنوعی و پردازشهای هوشمند،معماری کامپیوتر،امنیت و رمز نگاری،تجارب الکترونیک،الگوریتم و نظریه محاسبات،فن آوری و اطلاعات،سیستم های دیجیتال ، سیستم های توزیع شده ومهندسی نرم افزار مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

وی گفت : از مجموعه 75 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش  24 مقاله به صورت سخنرانی،پوسترو حضور در همایش پذیرفته شده است .

 

گل سرخ تبار با اشاره به اینکه 7مقاله علمی به صورت سخنرانی و مابقی در قالب  پوستر ارائه شد، خاطر نشان کرد: بیشترین مقالات ارائه شده توسط سخنرانان با موضوع شبکه های بیسیم و پردازش ابری اختصاص داشت.

 دکتر یداله زاده معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی بابل در این همایش در سخنانی با اشاره به اینکه  ارزش علم کامپیوتر و نیاز جامعه بسیار ضروری است، گفت: امروزه در دنیا با توجه به پیشرفت تکنولو‍‍‍ژی و فن آوری اطلاعات ما بایستی در حوزه علوم IT به گونه ی فعالیت و تلاش کنیم  که در زمینه های علمی و فن آوری ازمجامع بین المللی عقب نمانیم

در راستای این همایش کار گاه آموزشی پروپوزال نویسی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و پژوهشگران برگزارشد.

 اولین همایش  داخلی نوآوری در مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات با حضوررئیس،معاونین مهندسین رشته کامپیوتر دانشگاههای استان ،اساتید،دانشجویان ، مدیران it و پژوهشگران درسالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزارشد.

[ چهارشنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۳ ] [ 9:29 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس شورای سیاست گذاری سازمان سما مازندران

 

جذب قهرمانان ورزشی مازندران درمدارس تربیت بدنی سما

 

آنا،رئیس رئیس شورای سیاست گذاری سازمان سما مازندران گفت: قهرمانان میادین ورزشی مازندران در سطح آسیایی و جهانی به عنوان مدرس در مدارس تربیت بدنی سما به کارگیری می شوند.

 

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،مهدی فلاح جلودار درعیادت بشیر باباجانزاده دانشجوی سما بابل قهرمان کشتی جهان با آرزوی بهبودی برای این ورزشکاربابلی اظهار داشت: داشتن جسم وروح سالم مهم ترین نیاز جامعه بشری در همه ادوار تاریخ  به خصوص در اسلام بوده است.

 

وی افزود: توجه و سفارش اسلام  به مسلمانان  برای داشتن بدنی سالم و قوی با این هدف بوده که از روح سالم برخوردار شوند تا در عبادت الهی  موفق تر عمل کنند.

 

فلاح جلودار ، بیان داشت: باید همچون پیشوایان دینی خود قدرت بدنی را در راه صحیح و برای کمک به مظلومان و افراد ضعیف صرف کنیم.

 

وی ، از راه‌اندازی مدارس ورزش سما در مازندران خبر داد و افزود: استفاده از قهرمانان ورزشی به عنوان مدرس در مدارس ورزشی سما از برنامه‌های آتی این سازمان در مازندران است.

 

فلاح جلوداراز مراسم تجلیل قهرمانان ورزشی دانشگاه آزاد و سما مازندران با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان خبرداد و افزود: تجلیل از قهرمانان و نام‌آوران عرصه ورزش کمترین کاری است که از سوی مسئولان به پاس قدردانی از این قهرمان برای برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی در بام جهانی به عمل می‌آید.

[ چهارشنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۳ ] [ 9:20 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

در سما واحد بابل صورت گرفت

تجلیل از نائب قهرمان کشتی جوانان آسیا

آنا، با حضور مسئولین دانشکده سما واحد بابل از رضا اطری آزاد کار وزن 55 کیلوگرم تیم ملی جوانان کشورمان تجلیل بعمل آمد.

 

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل ، جمال صادقی معاون دانشگاه و رئیس سما بابل در این مراسم با ارج نهادن به ورزشکاران ،اخلاقمداری را یکی از اصول پهلوانی برشمرد و گفت: منش پهلوانی نشان از هویت و مردان ایران در عرصه جهانی است.

صادقی مدد گرفتن از مولای خود حضرت علی (ع) را رمز موفقیت ورزشکاران دانست و افزود:بهترین روش برای کسب علم و دانش و تعالی آن تقویت روح و جسم است چون داشتن بدن سالم لازمه این کار می باشد.

 در ادامه مسئولین سما با اهدا گل ، تقدیر نامه با هدیه ای از رضا اطری دانشجوی  دانشکده سما بابل که در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جوانان آسیا موفق به کسب مقام نایب قهرمانی گردید تجلیل بعمل آورد.

[ چهارشنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۳ ] [ 9:12 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس واحد بابل عنوان کرد

نگرش وگوشش واحد بابل به سمت جهانی شدن/با همت و تلاش پژوهشگران، اساتید وکارکنان

آنا،قلی پورگفت:خدمت به طالبان و علم ودانش یک افتخار است،واحد بابل به همت پژوهشگران، اساتید وکارکنان به سمت جهانی شدن گام بر می دارد.

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل: حجت الاسلام حسن قلی پور درآئین گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزد اسلامی واحد بابل 28 سال تلاش و کوشش واحد بابل مثبت ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه آزد اسلامی بعد از سه دهه تلاش  بعنوان يك شجره طيبه ، و يك پديده بين المللي و بزرگترین نهاد علمی فرهنگي است .

وی با بیان اینکه دانشگاه با هدایت آیت ا... هاشمی رفسنجانی و مدیریت دکتر جاسبی توانست پراکنش علمی خوبی در جامعه ایجاد کند افزود: دهه چهارم فعالیت دانشگاه با مدیریت دکتر میرزاده با رویکرد جدید و پویا برای کیفیت بخشی و جهانی شدن خیز برداشت.

رئیس واحد بابل: کسب علم دانش را  میراثی ارزشمند و دارای فضیلت برای انسان برشمرد واظهارداشت: انسان برای تکامل و پیشرفت خویش نیاز به آموزش و آموختن علم و دانش دارد.

رئیس واحد دانشگاه را محلی برای کسب علم ومعرفت دانش اندوزی دانست و گفت:نقش مدیران دانشگاه در سوق دادن جوانان و آیند نگری آنها بسیار مهم و حساس است.

رئیس واحد بابل به جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقا سطح علمی کشور اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نقش به سزايي  در توسعه همه جانبه و تولید علم داشته همچنین در ارتقا سطح كيفي كشور داشت.

قلی پور تأکید کرد: رمز موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تعالی و بالندگی را مرهون زحمات، تلاش، فعالیت  وجدیت در کار اسایتد و کارکنان این مجموعه عظیم دانست.

وی خطاب به اعضای هیأت  علمي گفت: شما عزيزان بالاترين ، با عظمت ترين كار جامعه را دردانشگاه انجام مي دهيد ، درايت دقت ، نظم و سلامت كاري و هوشیاری را سر لوحه همه امور خود قرار داده تا به  عملكرد دانشجویان خوب  اشراف كامل داشته باشيد .

دکتر واعظ جوادی آملی در این آئین به نقش کلیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اشاره کرد وافزود:به لطف خدا واحد بابل در سطح منطقه از تعلیم دانشجویان،دارا بودن رشته تحصیلی مورد نیاز جامعه و ارتقاء کیفیت علمی جایگاه خوبی دارد.

عضو هیأت علمی واحد بابل بیان داشت:رشدو تفکر علمی جوانان و جامعه زمانی تکامل می یابد که دانشگاه ها نسبت به اهداف خود مثبت عمل نمایند.

  این استاد برجسته گفت:شما  اساتید با تلاش و فعالیت های علمی وراهکارهای مفیدکار ساز  خود نقش مهمي در تولیدات علمی دانشگاه خواهید داشت.

وي تاكيد كرد : دانشگاه آزاد اسلامي در جامعه كارهاي علمي بزرگي را انجام داد و فضاي صميمانه اي در آن حاكم است و منشاء خير و بركت مي باشد و در چند سال اخير مورد تنگ نظريها و بد انديشي هاو قرض ورزي شخصي برخی قرار گرفت . كه اينها بايد وجدان بيدار خود را بكار بگيرند و با ديد روشنفكرانه اي به آن نگاه كنند.

آئین گرامیداشت بیست و هشتمین سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مراسمی باحضور حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس واحد بابل، اساتید،کارکنان به همراه خانواده و دانشجویان  همراه با برنامه های متنوع در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

[ چهارشنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۳ ] [ 9:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
رئیس جدید واحد بابل
دانشکده کارآفرینی دردانشگاه آزاد اسلامی بابل تاسیس می شود.


آنا،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: درآینده نزدیک،دانشکده کارآفرینی برای نجات نسل جوان در دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس می شود.
به گزارش خبرگزاری آنا از بابل ،حجت الاسلام حسن قلی پورعصر دیروز در مراسم تودیع ومعارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال 61 با انفاس قدسیه امام (ره)،زحمات موسسین ومدیریت ارزنده رهبر وحمایت همه جانبه آیت الله هاشمی رفسنجانی به این عظمت وافتخار دست یافت که امروز به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان به تربیت جوانان مستعد می پردازد.
وی با اشاره به اینکه امروزعصراشاعه تحصیلات تکمیلی است،افزود:درآستانه چهارمین دهه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی توجه به کیفیت وکمیت آموزشی ،پژوهشی وفرهنگی در اولویت برنامه ها قرار دارد.
قلی پور به گسترش رشته های فنی تاکید کرد و بیان داشت : مهم ترین علت بروز معضلات اجتماعی در جامعه ضعف فنی است لذا در آینده نزدیک مهم ترین برنامه آتی ما در دانشگاه، تاسیس دانشکده کارآفرینی برای نجات نسل جوان جامعه است.
وی خاطر نشان کرد : ایجاد مرکز رشد برای تحقیقات پژوهش دانش بنیان،توسعه روابط بین الملل با دنیای پیشرفته علمی با مبادله استاد ودانشجو در راستای افزایش تحقیقات  وچاپ مقاله و کتاب ،راه اندازی مجله و فصل نامه به زبان های خارجی ،راه اندازی پارک علم وفن اوری ،گسترش  وتوسعه رشته های پیراپزشکی برای نجات جوانان بیکار،جذب دانشجویان خارجی وتوسعه فضاها وزیر ساخت های آزمایشگاهی وتحقیقات از مهم ترین برنامه های آتی قابل اجرا در این دانشگاه است.  
رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل نیز اظهار داشت: ازعمده ترین دستاورد دانشگاه آزاد واحد بابل در زمان مدیریت بنده، افزایش رشته های تکمیلی به تعداد 11 رشته، افزایش دانشکده و استقلال آن ها ،تجهیز وتکمیل کارگاه ،ساماندهی کارگروه آموزشی از چهار به 15 کارگاه،برگزاری کنفرانس علمی  با 120 سخنرانی علمی بوده است.
حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان افزود:بهره برداری از نه پروژه عمرانی ،برقراری امنیت و آرامش،استیفای حقوق ، دراختیار قراردادن تسهیلات، اولویت فرهنگی که در این راستا میزبان دو شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه هستیم.

ابراهیمیان تصریح کرد: ارتباط صمیمی وبی تکلف با زیر دستان،دوری از اخلاق دیکتاتورمآبانه،انتخاب افراد شایسته ومتخصص برای بخش های مختلف وداشتن اخلاق نیکو و برخورد مناسب با زیردستان را رمز موفقیت یک مدیر موفق برشمرد.


[ دوشنبه ۱۹ خرداد۱۳۹۳ ] [ 15:33 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
دکتر شاهورانی
تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ثمره دوراندیشی امام خمینی (ره) بود


آنا،نماینده تام الاختیاردانشگاه آزاد دراستان های مازندران،گیلان وگلستان گفت: درپنج سال آینده با تشکیل شورای اقتصاد درشهرستان ها وتشکیل شورای راهبردی در مراکز، 50 درصد بودجه دانشگاه آزاد به غیراز شهریه تامین می شود.
به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،احمد شاهورانی درمراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه آزاد واحد بابل اظهار داشت: امام خمینی(ره) عالم فقیه ومرجع بزرگی بود که بالاترین ویژگی ورمزموفقیت وی عرفان وتزکیه نفس بود.
 وی تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را ثمره دوراندیشی امام خمینی (ره) برشمرد و افزود: منشاء این دوراندیشی امام برگرفته از این تفکر ناب که جامعه ای می تواند قد علم کند که علم،عقلانیت،تدبیروحاکمیت داشته باشد.
شاهورانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سال 61 تاسیس شد وامروز مفتخر است که به ازای هر100 هزار نفر جمعیت شش هزار دانشجو دارد ،تصریح کرد:رشد دانشگاه و آموزش عالی یعنی رشد تکنولوژی جامعه،کشاورزی،علوم انسانی،علوم فنی ورشد علوم پایه است .
وی بیان داشت: امروز به برکت رشد آموزش عالی است که کشور ما جزو پنج کشورمطرح در رشته های علمی جهان است.
این مسئول تصریح کرد: 50 درصد آموزش عالی به عهده دانشگاه آزاد بوده که نشان از ژرف اندیشی رهبر کبیر انقلاب دارد،رشد علمی بزرگترین حرکت بعد از انقلاب بوده است اگرچه هشت سال دفاع مقدس از عظمت بالایی برخورداربوده اما رشد علم ودانش دردانشگاه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.
شاهورانی خاطر نشان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی حق بزرگی به گردن جامعه دارد چون با بودجه خود مردم رشد کرده وکسی در آن سهمی ندارد.
این مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه باید محل کسب دانش و مهارت باشد، تصریح کرد: مهم ترین وظیفه هر واحد تامین بودجه دانشگاه به غیراز شهریه باشد ودانشگاه ها موظف هستند 12 درصد بودجه دانشگاه را از غیر شهریه تامین کنند.
 نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در هیات امنای استان های مازندران،گیلان وگلستان اظهار داشت : با تشکیل شورای اقتصاد در شهرستان ها وتشکیل شورای راهبردی اقتصاد در مراکز، راه های تامین بودجه دانشگاه ها به غیر از شهریه مشخص شده است وبرنامه ریزی شده که تا پنج سال آتی  50 درصد بودجه دانشگاه ها از غیر شهریه تامین شود.
شاهورانی حرکت در مسیر شرکت های دانش بنیان ، در آمد زایی ،فروش علم به جامعه،جذب بودجه تحقیقات از ارگان های مختلف برای انجام تحقیقات ونتایح تحقیقات به جامعه،ایجاد پارک های علم وفن آوری مرکز رشد وتحقیقات وپژوهش منجر به ثروت را از وظایف واحدها برشمرد.
این مسئول به رشد تحصیلات تکمیلی تاکید کرد وافزود: برای تامین بودجه باید به بخش تحصیلات تکمیلی توجه ویژه داشته باشیم چراکه رشد رشته های  فنی و مهندسی و رشته های جذاب ،رشته های میان رشته ای و مجهز شدن به علم فن آوری از ضروریات است.
نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در پایان توجه روسأی واحد های دانشگاهی را برای فعالیت بیشتر و تقویت ارتقاء علمی ،  پژوهشی  وهمچنین ایجاد منبع در آمد زایی برای پیشبرد اهداف دانشگاه خواستار شد.

[ دوشنبه ۱۹ خرداد۱۳۹۳ ] [ 15:31 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
رئیس سازمان سما             
افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی دردانشگاه های آزاد ضروری است
آنا،معاون دانشگاه آزاداسلامی و رئیس سازمان سما کشور با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی باید در دانشگاه توسعه یابد، گفت: افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی و سرمایه گذاری دراین بخش دردانشگاه های آزاد ضروری است.
به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، حجت الاسلام دکتراحمد قلی زاده درمراسم تودیع ومعارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار داشت : پیام رئیس دانشگاه آزاداسلامی به تمام مدیران سخت کوش در دوره جدید، توجه به مدیریت برتر ،تلاش و خدمت بیشتراست.
وی با اشاره به 14 خصوصیت برتر یک مدیرموفق افزود: مدیران برتراهل تمرکز بوده وبا توجه به فضای رقابتی موجود اهل گوش دادن هستند ،مدیران موفق کسانی هستند که شور و شوق ونگرش مثبت دارند .
قلی زاده مشکل گشایی،ایجاد رابطه ای قوی،امنیت خاطرداشتن ، آموختن مداوم وبه روز بودن اطلاعات،آینده بینی وقدرت تشخیص داشتن ،خدمتگزاری ،صداقت ،توانایی ، قابلیت و شناخت را از دیگر فاکتورهای موفقیت یک مدیر برشمرد.
رئیس سازمان سما بیان داشت: برنامه های راهبردی دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  توجه به اصل شفافیت در کارها ودوری از سلیقه شخصی،سرعت درانجام فعالیت های علمی و پژوهشی ،تبدیل دانش به فن آوری وفعل آوری ثروت،توجه به شرکت های دانش بنیان وتوسعه فرهنگی به عنوان اصل زیربنایی است.
قلی زاده توجه به توسعه فرهنگی را از مهم ترین برنامه های مدیران برشمرد و تصریح کرد : وجود یک میلیون و 700 هزار دانشجو،46 هزار کارمند و61 هزاردانش آموز در کشور لزوم توجه به توسعه فرهنگی را می طلبد.
این مسئول از آغاز به کار دانشگاه مجازی درتهران خبر داد و اذعان داشت : گسترش دانشگاه مجازی از تهران آغاز شده وتعداد دانشجویان از دو هزار نفر به شش هزار و 500 نفر افزایش یافته که قابلیت افزایش را هم دارا است.
وی افزایش رشته‌های تحصیلات تکمیلی وسرمایه گذاری در این بخش را از ضروریات برشمرد و بیان داشت : توجه جدی به پژوهش محوری ،نگاه جدی به مهارت محوری،تربیت تکنیسین های کارآمد،مشارکت بانوان فرهیخته در مدیریت دانشگاه،تشکیل شورای راهبردی زنان ،توسعه ورزش،جذب نخبگان،افزایش رفاه کارکنان ودانشجویان وارتقاء حقوق اعضای هیئت علمی را از مهم ترین برنامه های آتی برشمرد.
حجت الاسلام دکتراحمد قلی زاده با تقدیر از خدمات 2 ساله حجت الاسلام ابراهیمیان گفت: طبق صلاحدید دکتر میرزاده رئیس عالیه دانشگاه آزاد اسلامی حجت الاسلام حسن قلی پوربا سابقه درخشان به عنوان رئیس دانشگاه آزاد بابل منصوب شد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد دکترحسن قلی پورهمانند گذشته  با مدیریت مدبرانه خود توجه ویژه به رویکرد جدید دانشگاه تلاش و فعالیت بیشتری به مسایل علمی وپژوهشی داشته نسبت و توسعه و افزایش رشته های  تحصیلات تکمیلی کوشا باشد.

[ دوشنبه ۱۹ خرداد۱۳۹۳ ] [ 15:29 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

آنا، با حضور خانواده های معظم شهداء،مسئولین، فرهیختگان و دانشجویان اولین یا دواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل :دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس واحد بابل ضمن عرضخیر مقدم گفت:تدفین شهدای گمنام در دانشگاه موجب آرامش دلها و نورایت دانشگاهیان خواهد شد وآموختن علم و دانش در کناره شهداء فضیلت دارد.

ابراهیمیان شهداء را انسانهای وارسته و الهی دانست و افزود:شهداء هرگز از مرگ هراسی  نداشته و همیشه دفاع از دین و درد دین داشتند و لحظه ای از خدا و رسول خدا دور نبودند.

وی اظهار داشت:شهداء همگام با امام و آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی  دفاع کرده و از هیچ دشمن ترس و وحشت نداشتند و تا آخرین لحظه از وطن خود دفاع کردند

رئیس واحد بابل تصریح کرد:شهیدان حق بزرگی بر گردن ما دارند ،شهداء شمع و قلب تاریخ است که کارش تزریق خون به پیگره اجتماع و احیاگر اسلام محمدی است.

حجت الاسلام قلی پور امام جمعه جویبار در این یادواره به اخلاص و معرفت الهی شهداء اشاره کرد گفت:شهیدان برگزیدگاه الهی و سربازان مخلص امام زمان (عج) که درعصر حاضز آبروی امام زمان شدند.

وی مقام شهداءرا بسیار ارزشمند دانست افزود:اولین قطره خون شهید که می ریزد خداوند هفت جایزه به او می دهد که بعد از شهادت توجهاتی دارند،یکی از جایگاههای که دعا مستجاب می شود کنار قبر شهداء است.

امام جمعه جویبارافزود: شهید و شهادت مفهمی ندارد که انسان بخواهد بیان کنند ،آنقدر مقام آنها با ارزش و والا است که هیچ وقت نافرمانی خدا نکردند،همیشه دلدگی و افتادگی داشتند ما نمی توانیم اهداف آنها را درک کنیم.

قلی پور بیان داشت:شهدای عزیزمان زیر اعلم رهبری سینه می زدن  و معیارهمه آنها ولی فقیه و رهبری بود،  در حال حاضر باید مطالبات رهبری  در رأس همه ی مطالبات باشد.

این استاد دانشگاه شعار امسال مقام معظم رهبری را بسیارضروری مهم خواند و گفت:اقثصاد و فرهنگ پایه و اساس یک جامعه هستند و ما باید برای بدست آوردن فرهنگ اخلاق و دین مداری با  رعایت اصل موازین اسلامی تلاش کنیم.

در پایان این یادواره ضمن  مداحی زمان یعقوبی مداح اهل بیت در رثای ائمه معصومین و شهداء هشت سال دفاع مقدس از همسرا ن شهید دانشجو شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با اهداء جوایزولوح سپاس  تجلیل به عمل آمد.

[ دوشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۳ ] [ 14:42 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل دوست و همکار ارجمند مان  آقای حاج ابو طالب محمدیان امیری بعد از سالها تلاش و فعالیت و زحمت فراوان در عرصه علم و دانش و فرهنگ   در پایان سال 92باز نشسته شد.

امیدواریم در سایه پرتو الهی همیشه موفق و موئد باشدو انشا ا..

[ یکشنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۳ ] [ 11:33 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه پایدار و فرهنگ جامعه بی بدیل است

فرهیختگان: هبت الله ویسی گفت: نقش دانشگاه آزاد اسلامی درارائه خدمات آموزشی و توسعه پایدار و فرهنگ جامعه بی بدیل است

به گزارش خبرنگار فرهیختگان از بابل ، هبت الله ویسی مدیرکل بانک ملی مازندران در دیدار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل خدمات بانک ملی ایران به دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: خوشبتخانه بانک و دانشگاه تعامل و ارتباط صمیمی خوبی نسبت به همدیگر دارند.

هبت الله ویسی بیان داشت:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل یکی بزرکترین مرکز آموزشی استان مازندران است که در توسعه آموزشی ، فرهنگی و تربیت نیرو انسانی فعالیت قابل قبولی انجام داده و بهترین مشتری بانک محسوب می شود.

مدیرکل بانک ملی مازندران مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی را در دستیابی به اقتصاد و فرهنگ جامعه ایده ال توصیف کرد و گفت:دکتر میرزاده حق و الانصاف در جهت پیشبرد و تعالی دانشگاه در زمینه مالی دیدگاه خود را فقط به شهریه دانشجویان معطوف نکرد ،برای کسب درآمد و عدم وابستگی به شهریه دانشجویان تلاش  و فعالیت می کنند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم به توانیم در سال 93 خدمات رفاهی خوبی در اختیار دانشگاهیان قرار دهیم.

[ یکشنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۳ ] [ 11:21 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

رئیس نهاد رهبری در مازندران تأکید کرد:

توجه دانشگاهیان به اقتصاد و فرهنگ موجب رشد و تعالی جامعه می شود 

فرهیختگان: رئیس واحد بابل گفت: اقتصاد وفرهنگ باید در اولویت کاری کشور باشد ، اگر خوب نهادینه شود موجب رشد و تعالی جامعه خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار فرهیختگان از بابل ،دکتر سیدحسین ابراهیمیان در جمع اساتید و کارکنان واحد بابل فرهنگ و اقتصاد را دو مقوله مهم وتأثیر گذار در یک جامعه دانست و گفت:نقش فرهیختگان و عالمان دین در جهت دهی مدیران،کارشناسان وکار آفرینان و حضور در صحنه بسیار ملی مهم و ضروریست.

 ابراهیمیان به منابع درآمدی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: با درایت و مدیریت دکتر میرزاده و حمایت آیت ا... هاشمی رفسنجانی عدم وابستگی به شهریه دانشجو با تولیدات علمی و ارتباط با صنعت انشا ا.. روند خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ اقتصادی و فرهنگی آغاز خواهد شد.

رئیس واحد بابل با ابراز خرسندی از این که دانشگاه آزاد اسلامی واحد در سال 92 در جذب دانشجو موفق بوده بیان داشت: امسال هم با همکاری پرسنل خدوم و زحمتکش واحد بابل در جهت شکوفایی و بالندگی دانشگاه وبهرمندی از رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش مضاعفی انجام خواهیم داد.

ابراهیمیان افزود:متولیان فرهنگی برنامه های خوبی اندیشدن که موجب خرسندی  و امید بخش است،ما بایستی رونق فرهنگی خوبی به برکت خون شهداء داشته باشیم.

وی در پایان معیار فضیلت و برتری یک مدیر و انسان را در سه چیز دانست و گفت:یکی جهاد ،مجاهدت و تلاش دوم علم و دانایی و دیگری تقوا پرهیزکار ی و رعایت حریم و حرمت الهی است.

[ یکشنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۳ ] [ 11:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

در مسابقه والیبال خواهران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

تیم والیبال خواهران دانشگاه آزاد واحدآیت الله آملی قهرمان شد

آنا،مسئول تربیت‌بدنی واحد بابل گفت: تیم والیبال دانشگاه آزاد اسلامی واحدآیت الله آملی قهرمان مسابقات والیبال خواهران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران شد.

محمود نیاز آذری در گفت‌وگو با خبر نگار آنا از بابل،اظهار داشت: همچنین ‌تیم‌های واحد ساری و تنکابن به ترتیب مقام‌های دوم تا سوم را کسب کردند.

نیاز آذری افزود: در این دوره از مسابقات که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد، تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی چالوس،واحد تنکابن،ساری،بابل و آمل شرکت داشتند  در این دوره از مسابقات 5 تیم به‌صورت دوره ای با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم وا حد دانشگاه آزاد اسلامی واحدآیت الله آملی  قهرمان شد.

[ دوشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۲ ] [ 13:29 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

معاون اداری و مالی واحد بابل

ایده های نو رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی   نشاط برانگیز است

رحمت اله آزاد معاون اداری و مالی واحدبابل گفت؛ با تغییر مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی و تصدی جناب دکتر میرزاده و ایده های نو ایشان در جهت ارتقاء علمی و فرهنگی دانشگاه نشاط برانگیز است.
به گزارش خبر گزاری آنا از بابل رحمت اله آزاد درجمع شورای معاونین واحد بابل بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه  علمی فرهنگی است که به پیشنهاد حضرت آیت ا.. هاشمی رفسنجانی و تأئید حضرت امام خمینی (ره) تأسیس گردید ودر حال حاضر با اتحاد ، همدلی و تفاهم با بهره گیری از رهنمود های مقام معظم رهبری و حمایت ، پشتیبانی
  و راهکار های آیت ا.. هاشمی رفسنجانی به بزرگترین مرکز علمی کشور تبدیل شد.

 معاون مالی واحد بابل بیان داشت:اجلاس شصت و هشتم با حضور بزرگان دانشگاه آزاد اسلامی و برخی وزرا دستاورد و چشم انداز خوبی را برای آینده دانشگاه ترسیم کرد.

آزاد افزود: با مدیریت دکتر میرزاده شکوفایی  و بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی جهت ارتقاء علمی ،پژوهشی و فرهنگی بیش از هر زمانی مشاهده می شود.
معاون اداری و مالی واحد بابل به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود:امروز دانشگاه آزاد اسلامی با بهره گیری از کادر مجرب و کارآمدی بزرگترین مرکز آموزشی کشور محسوب می شود،و همکاری وزارت علوم و فن آوری را در دولت تدبیر و امید بیش از هر زمانی می طلبد.

عضو هئیت علمی واحد بابل تصریح کرد:پراکنش فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح مختلف مدیریتی،اداری،آموزش و پروش ودستیابی به تولیدات علمی و پژوهشی جامعه یکی از افتخارات مهم این دانشگاه است.

آزاد، تلاش در جهت ارتقاء اعضای هیأت علمی و کارکنان را موضوع مهم و ضروری خواند و افزود:ایجاد افزایش رشته های تحصیللات تکمیلی با توجه به پتانسیل بالای واحد های دانشگاهی،تشکیل کانون بازنشستگان و تجلیل از مدیران بر جسته دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه از آرزو های ما دانشگاهیان است.

معاون اداری مالی واحد بابل در پایان به عملکرد دکتر ابراهیمیان رئیس واحد بابل اشاره کرد وگفت:ابراهیمیان مدیر توانا وهوشمندی است که ضمن رعایت بخشنامه های سازمان و همگرایی با مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در تعالی و شکوفایی  علمی و فرهنگی و همچنین رفاه دانشجویان ،اعضای هیأت علمی به ویژه کارکنان تلاش و کوشش مضاعفی دارند.

[ دوشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۲ ] [ 11:58 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

آنا، در راستاي ارتقاء سطح آگاهي دانشجویان به همت گروه علوم آزمایشگاهی همایش علمی کلیه و بیماریهای کلیوی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزارشد

 به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس واحد در اين همايش به راز و راهای سلامت  انسان پرداخت و گفت:بیشترین درد بشر امروز اختلال های روی روانی است،ما باید به دستورات دین مبین اسلام و احادیث ائمه معصومین توجه ویژه نمایم.

وی افزود:امام علی (ع) راز سلامت را ،کم خوری،کم خوفتن  وکم حرفی  می داند ،می فرماید هیچ وقت غم اندوه را به خود راه ندهید.

رئیس واحد بابل تصریح کرد:کسی که خوش اخلاق تر باشد سلامتر است تلاش کنید تا سبب آرامش در زندگی  تان به وجود آید،چون پایداری زندگی استحکام تر می شود.

ابرهیمیان نقش فرهیختگان و جامعه علوم آزمایشگاهی در تبیین کلیه و بیماریهای کلیوی را بسیار مهم دانست و افزود:دانشگاه محل پرورش نخبگاه علمی و پژوهشی است که با کشف و تشخیص بیماریها رایج درسطح  جامعه  به فکر پیشگیر و درمان  آن هم هستند.

در ادامه این همایش دکتر معتمدی،علیپور،اسماعیلی،میر هادی طاهری و حریری پیرامون فیزیولوژی کلیه،عفونت مجار ادراری(uti)،نارسایی حاد و مزن کلیوی،عفونت قارچی کلیه،نفرو لتیاریس و کلیه و جراحی کلیه سخنرانی و طرح بحث کردند.

دکتر علی پور دبیر علمی همایش گفت:از مجموعه 45 مقاله ارسالی به همایش تعداد 6 مقاله به عنوان سخنرانی و 14 مقاله به عنوان پوستر پذیرفته شده است.

[ دوشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۲ ] [ 11:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

به گزارش مدیر روابط عمومی دانشگاه  آزاد اسلامی واحد بابل،با حضورحجت الاسلام علی اکبر ناصری نماینده مردم بابل در مجلس،قرائتی مشاور عالی رئیس ستادنمازکشور،صالحی معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، حجت الاسلام ابراهیمیان رئیس دانشگاه آزاد واحد بابل،روسأی واحدهای دانشگاهی ومسئولان ادارات اختتامیه هشتیمن جشنواره نماز دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبر ناصری دراین مراسم اظهارداشت: اساس وهویت ملکوتی انسان وابسته به نماز وسجود بوده ودر فرهنگ  قرآنی عبودیت ونماز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی در بیان اهمیت جایگاه انسان در عالم خلقت بیان داشت: همه موجودات عالم درتسخیر انسان است ،بشر محور جهان بوده و از فلسفه وجودی بالایی برخوردار است.

ناصری گفت: آیات قرآن که اساسنامه دین مبین اسلام است هدف از خلقت انسان را عبودیت وبندگی در برابر خالق هستی می داند.


وی با اشاره به اینکه انسان با عبادت الهی جاودانه می شود،بیان داشت: ضعف، پرخاشگری  ودیگر صفات ناشایست  جزوطبیعت خاکی انسان است  تنها نماز است که به انسان اعتداد می بخشد.

وی گفت: اصل و اساس وجودی ما با سجود است،محال است بی سجود، وجودی باشد لذا وجود خضوع در برابر حق ،ناشی از نماز است.

وی تصریح کرد:  ما وجود بی سجود نداریم،وجود همه موجودات عالم براصل سجود استواراست ودربعد عبادی تشریعی، سجود همان عروج است،نماز است که روح انسان را پرواز می دهد .

ناصری با اشاره به اینکه کسی که در سجود دل به خدا دهد همه موجودات هستی را به دید عاشقی خواهد دید اظهارداشت: همه چیز زمانی که برای خدا و خدمت به خلق باشد، جنبه عبادی می یابد، ولی نماز سنبل رسیدن به خداست.

نماینده مردم بابل در مجلس بیان داشت: اولین موقف آخرت نماز بوده ودر نزد خداوند از جایگاه ویژه ای برخورداراست.

این مسئول با اشاره به اینکه نماز در جامعه مظلوم واقع شده است گفت: نمازبه همان اندازه که ازاهمیت بالایی برخورداراست اما متاسفانه به همان اندازه نیز در جامعه مظلوم واقع شده است .

وی تصریح کرد: امروزه مجمع علمی ،دانشگاهی وروحانیت نقش مهمی در خصوص اجرائی کردن فرهنگ قرآنی ونهادینه کردن  ارزشهای ناب اسلامی در جامعه دارند.

وی افزود: کسی که خدا واصول سجود که همان نماز است را فراموش کند در خودش غرق شده  ودر دنیا بی نام نشان خواهد بود ،انسان بی نماز زندگی بی هدفی را پشت سر خواهد گذاشت .

وی بی دینی را عامل مهم مشکلات دنیای غرب برشمرد واذعان داشت: دنیای غربی به بحران روحی،فکری وارزشی سختی گرفتارشده است ،امروزه سوئیس بهترین کشور اروپا بوده اما بیشترین آمارخودکشی دنیا را به خود اختصاص داده است.

ناصری گفت: باید سجود در محور ومتن زندگی قرار گیرد و این جشنواره می تواند نقش مهمی  درترویج  ارزشهای الهی واسلامی در بین جوانان وجامعه داشته باشد.

حجه الاسلام قرائتی مشاور عالی رئیس ستادنمازکشورضمن تقدیر و تشکر از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در این آئین به دستورا دین اسلام  به ویژه پیرامون  نماز و جایگاه و اهمیت آن پرداخت و افزود:نماز عشق است،عشق ورزی و برخورد با خداوند سبحان است که انسان به سمت معبود سوق می دهد.

مشاور عالی رئیس ستادنمازکشورگفت:نماز را باید به زیباترین حالت به پا داشت و در جای خودش اقامه شود که همان مسجد خانه خداست.

قرائتی تأکید کرد :کسی که نماز ندارد ارتباط ،تعادل و هویت دینی ندارد،نماز واجب را بایستی به صورت جماعت خواند.

دکتر ابراهیمیان رئیس هشتمین جشنواره نماز دانشگاه های آزاد مازندران نیز اظهارداشت: این جشنواره در نه رشته آغاز به کارکرد ،450 آثار در37 گرایش به دبیر خانه ارسال شد وهنرمندان رشته های خوشنویسی،فیلم، نقاشی،عکس،غرفه آرایی،تحقیق وپژوهش،صنایع دستی،رایانه ووبلاک نویسی آثار خود را به نمایش گذاشتند.

ابراهیمیان با اشاره به اینکه این جشنواره توسط نه گروه داوری شد،گفت: در بخش غرفه آرایی واحد نور رتبه اول، واحد چالوس رتبه دوم ،واحد بابل وسوادکوه مشترکا سوم شدند ،این درحالی است که بابل رتبه نخست آثارارسالی به دبیرخانه را به خود اختصاص داده است.

این مسئول اظهار داشت: به نفرات اول این دوره از جشنواره شش هزار و500 ریال، به نفرات دوم چهارهزارو500 ریال وبه نفرسوم  دوهزار و500 ریال اهدا شد ضمن اینکه به نفرات اول تا سوم منتخب دراین جشنواره یک لوح سپاس وتندیس نیز اهدا شد.

[ دوشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۲ ] [ 11:17 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

چهلمین روز شهادت جانباز شهید مهدی پور مهدی امیری برگزار شد

خبرگزاری آنا: مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت جانباز 70 درصد شهید مهدی  پور مهدی امیری دانشجوی رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی واحد بابل برگزار شد.

    به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، ، مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت جانباز 70 درصد شهید مهدی  پور مهدی امیری دانشجوی رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی واحد بابل با حضور حجة الا السلام حسن روحانی امام جمعه بابل ،دکتر ابراهیمیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران روسای دانشگاه ها و مراکز آموزشی،مسئولان ادارات و نهاد ها،روسای دفاتر فرهنگ اسلامی ،جانبازان ،آزادگان و خانواده های معزز شهدا،اساتید،دانشجویان،کارکنان  و اقشار مختلف مردم شهید پرور بابل در مسجد الزهرا(س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد. 

حجة الا السلام حسن روحانی امام جمعه بابل در آئین گرامیداشت چهلمین روز شهادت جانباز بسیجی شهید پور مهدی امیری دستیابی به لقاء پرودگار را یک امر شیرین و نیکودانست و گفت: انسان برای خوشبختی و دستیابی به معبود خود  لاز م است  با سختی ها و رنجها همگام شود تا بتواند به تعالی و قرب الهی دست یابد.

وی افزود:خداوند پیامبران به ویژه پیامبر خاتم حضرت محمّد (ص) را به عنوان سفیر هدایت برگزید و ائمه اطهار، ولایت فقیه وعالمان دین  در ادامه راه به ارشاد و راهنمایی مردم پرداختند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: همه انبیا و اولیا برای بقای دین الهی ، اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر و اجرای عدالت و فرامین الهی هدف مشخص داشتند.

روحانی با بیان اینکه شهیدان ما به سالار شهیدان اقتدا و مکتب امام حسین را انتخاب کردند، افزود: جامعه و همه اقشار مدیون خون شهدا هستند و اینکه کشور به عطر وجود شهیدان معطر شده و با تلاش و زحمت در راه حق حرکت کردند و به خدای خود معرفت داشتند.

وی به زندگی این جانباز شهید اشاره کرد و افزود: شهید مهدی پورمهدی  امیری برای رسیدن به لقاء الله در دفاع مقدس  رنج و سختی را تحمل کرد تا شرا فت و عزت بدست آورد ،و در دوران جانبازی ضمن کسب معرفت الهی در سایه علوم خوشه چین علم و دانش بود تا بتواند در سنگر علمی کشور هم به عالیترین درجات و مقام علمی وپژوهشی برسد.

امام جمعه بابل گفت: جانبازان درطول دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ سایه مشکلات با همت ، استقامت ،صبر و بردباری  خود موجب اعتلای و سربلندی نظام مقدس اسلامی شدند.

در ادامه حاج محمد رضا بذری از مداحان اهل بیت در رثای حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و همه شهدای دوران دفاع مقدس مرثیه‌خوانی کرد.

شهید مهدی پورمهدی  امیری دانشجوی رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ، متولد سال 1344 ساکن امیرکلا بابل در منطقه عملیاتی جنوب شیمیایی شد و در 25 اسفندماه  1364 در حین ماموریت اهواز به آبادان قطع نخاع شد ،این جانباز 70 درصد ضایعه نخاعی و شیمیایی دوران جنگ تحمیلی پس از پس از 27 سال تحمل درد و رنج 21 دیماه 92ندای حق را لبیک و به خیل همرزمان شهیدش پیوست.

[ شنبه ۳ اسفند۱۳۹۲ ] [ 16:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
هشتمین جشنواره نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندارن  مورخ 11/12/92 الی 13/12/92 در مجتمع ورزشی دانشگاه ازاد اسلامی واحد بابل برگزار می شود

[ شنبه ۳ اسفند۱۳۹۲ ] [ 16:0 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

با حکمی از سوی دکتر میرزاده: شورای مجازی تنظیم بخشنامه ها و آیین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد

 

با حکمی از سوی دکترحمید میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، شورای مجازی تنظیم بخشنامه ها و آیین نامه های دانشگاه تشکیل و اعضای آن نیز منصوب شدند.

در متن این حکم آمده است:

با توجه به اهمیت لحاظ نمودن نظرات همکاران اجرایی در صدور بخشنامه ها و آیین نامه، شورای مجازی تنظیم بخشنامه ها و آیین نامه های دانشگاه آزاداسلامی تشکیل و می شود و با توجه به سوابق و تجارب جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور اینجانب و عضو شورای مذکور منصوب می شوید.

انتظار دارد پس از وصول مجازی بخشنامه ها و آیین نامه های پیشنهادی، حداکثر ظرف 48 ساعت نسبت به ارسال نظرات و پیشنهادهای موردنظرتان اقدام فرمایید.

بدیهی است عدم اظهار نظر درمدت مقرر به منزله تایید بخشنامه یا آیین نامه پیشنهادی است.

موفقیت جنابعالی را در انجام امور محوله از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

حمید میرزاده

رییس دانشگاه آزاد اسلامی"

طی احکام جداگانه ای از سوی دکتر میرزاده؛ دکتر احمد شمس، دکتر علیرضا نظام آبادی، دکتر سید محمد امیری، دکتر امیراقبال خواجه رحیمی، دکتر مجتبی علوی فاضل، دکتر مرتضی موسی خانی، دکتر احمد علی فروغی ابری، دکتر فرهاد حسین زاده لطفی، دکتر علی محمد صفانیا ودکتر محمد صالحی به عنوان اعضای این شورا منصوب شدند.

 

[ شنبه ۳ اسفند۱۳۹۲ ] [ 15:50 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

ناصری تأکید کرد

دانشگاه آزاد اسلامی درنماد بالندگی و شکوفایی/موجب توسعه و گسترش علمی کشور شد

آنا،نشست هم اندیشی رسالت فرهیختگان،تحریم ها ی بین المللی،فرصت و تهدیدها با حضور ناصر نماینده بابل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام ناصری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در جمع اساتید و نخبگان علمی واحد بابل به نقش معلمین و اساتید دانشگاه اشاره کرد و گفت:دانشگاه محل تعلیم و تربیت ، فراگیری فن آوری و تولیدات علمی ،و فرهنگ سازی یکی از وظایف اصلی اساتید است.

وی افزود:آموزه های دینی و مذهبی باید در اجرای برنامه های فرهنگی و فکری رواج یابد تا دانشجویان ما از سلامتی علمی و فرهنگی برخوردارشوند.

حجت الاسلام ناصری با اشاره به اینکه همه دست اندرکاران  علمی کشوربرای حفظ و حمایت از نخبگان علمی و فرهنگی در پیشگاه خداوند بزرگ مسئولند افزود: شرایط مناسب برای کسب علم آموزی توأم با معرفت افزایی نخبگان و دانشجویان در جامعه باید فراهم گردد.

نماینده بابل در مجلس عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی موجب توسعه و گسترش علمی کشور،و نماد بالندگی و شکوفایی است .

عضو هیئت رئیسه روحانیون مجلس گفت: تحریم نه منابع حقوقی دارد نه منابع سیاسی ،ما اهل مذاکره و تعامل و منطق هستیم،تحریم برای از بین بردن نظام ، امریکا کارش دورغ ، نیرنگ وسلطه گریست ،ولی هدف ما گرفتن منافع حقه خود از مجامع بین المللی است.

ناصری تصریح کرد: اسلام ناب محمدی در تعارض با جبهه استکبار است، و ما با پیروی از ولایت فقیه  هرگز در مقابل ظلم و ستم کوتاه نمی‌آیم.

وی افزود: دشمن در صدد است تا ایمان مردم را به یغما ببرد ،ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس به جهانیان نشان دادند که در برابر تحریم ها،سختی ها و مشکلات چگونه ایستادگی ومبارزه کنند.

نماینده بابل در مجلس رسالت دانشگاه ها برای تامین نیاز معنوی و ملی نسل جوان دانشجو رابسیار مهم و ضروری دانست و افزود: در حال حاضر دشمنان ایران اسلامی در صدد نابودی زیر ساختهای دینی و ارزشهای اصیل انقلاب اسلامی ، به ویژه نسل جوان را هدف جنگ نرم خود قرار داده و بیشترین توان و سرمایه گذاری را بر روی دانشگاهیان  متمرکز نموده است .

ناصری اظهارداشت: آنچه امروز موجب افتخار، عزت و پیروزی کشور عزیزمان در ادوار تاریخ شد قرار داشتن در حوزه استفاضه ولایت بوده و اگر ولایت نبود ما از ابتدای انقلاب شکست می‌خوردیم.

وی در پایان به موفقیت های علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اشاره کرد و گفت:نقش دکتر ابراهیمیان درپیشرفت و ارتقاء علمی و فرهنگی این واحد دانشگاهی بسیار مدبرانه و تأثیر گذار بود،واز همت همکاران ایشان هم باید تقدیر و تشکر کرد.

شایان ذکر است نشست هم اندیشی رسالت فرهیختگان،تحریم ها ی بین المللی،فرصت و تهدیدها با حضور دکتر ابراهیمیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری استان مازندران ،اساتید، نخبگان و جمعی از فرهیتخگان به همت و دفترهم اندیشی اساتید و نخبگان علمی واحد بابل درسالن کنفرانس دانشکده پرستاری و مامایی برگزارشد.

[ شنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۲ ] [ 13:41 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]

مجمع عالی نخبگان مازندران

اولین نشست علمی بانوان نخبه پرور          در واحد بابل

آنا،نخستین نشست علمی بانوان نخبه پرور ، با حضور جمع کثیری از استادان خانم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان بابل  به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار گردید.

 در این نشست دکتراحمد  فاطمی مدیر مجمع عالی نخبگان مازندران ضمن تقدیر از حضور اعضای هیات علمی و اساتید شرکت کننده در نشست، به بیان اهداف مجمع پرداخته و کارکردهای بالقوه مجمع عالی نخبگان را یاد آور شد.

فاطمی فضای دانشگاهها را میدانی برای علم آموزی و پزوهش دانست واضهارداشت:دانشگاه ها محل تضارب آراء و اندیشه ها در چارچوب موازین اخلاقی و قانونی می باشند.

مدیر مجمع عالی نخبگان مازندران به نقش نخبگان استان مازندارن در تأثیرگذار علم و تولیدات علمی اشاره کرد و افزود:مازندارن از دیر باز خاستگاه علما ودانشمندان مطرح و نخبه گان بوده و باید کما کان این نقطه قوت را حفظ نما ید.

وی بیان داشت:امروز نیز مراکزمتعدد و آموزش عالی در استان مازندران نشان از میل و اشتیاق وافر مردم  به علم آموزی و اهمیت آن در خانواده ها دارد.

فاطمی تأکید کرد:باید پذیرفت که متأسفانه به آنچه شأن این استان  می باشد قانون حاصل نشده،لازم است با حمایت های همه جانبه این مهم روی دهد.

 

دکتر افشار معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  با تشکر و قدردانی از تشکیل چنین نشست وزینی، به جایگاه و نقش بانوان در پیشرفت جامعه اشاره کرد و گفت:جهت حیات یکی از مهم ترین ارگان وجود نخبه گان علمی دانشگاه ها است.

معاون آموزشی واحد بابل تأکید کرد:در طریق علم و دانش مرد و زن معنی ندارد هردو می توانند  تأثیر گذار وبه تعالی برسند.

افشارافزود: نخبه گان اگرنقش خود را درست ایفاءکنند افراد جامعه مجذب آنها می شوند،انگاه شاهد رشد و پیشرفت خواهیم بود و یکی از نشانه های حیات یک جامعه همبستگی و پیوند است.

خانم یوسفی معاونت بانوان مجمع عالی نخبگان مازندران نیز با عرض خیر مقدم به حاضرین ، خواستار همکاری متقابل مجمع و استادان شد و اذعان داشت: مجمع عالی نخبگان مازندران آمادگی دارد تا ازراهکارها، ایده ها و توانمندی های اساتید خانم استان مازندران جهت پیشبرد اهداف خود بهره مند گردد.

 

خانم دکتر جمشیدی مدیرکل دفتر امور بانوان و استانداری مازندران نیز در این نشست به بیان نقش آفرینی زنان در نخبه پروری فرزندان این مرز و بوم پرداخت و خواهان مشارکت بیشتر اساتید خانم ، در جهت توسعه علمی و فرهنگی استان مازندران شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و استان مهم ترین عامل توسعه جامعه را نیروی انسانی دانست و افزود:نقش زنان در توسعه همه جانبه یک مفهوم گسترده است،مشارکت زنان کشف جدیدی نیست .

وی گفت:باید میزان مشارکت زنان را در مسایل اجتماعی،فرهنگی،علمی گسترش دهیم  ونیز در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری حضور فعال آنها را حس کنیم .

دکتر جمشیدی عنوان کرد:زن در تعلیم اسلامی نقش مهمی دارند،لذا بدون زنان نمی توانیم به توسعه پایدار برسیم.

در ادامه نشست استادان شرکت کننده به بیان دیدگاه های خود پرداخته و سوالات خود را پیرامون فعالیت های مجمع عنوان نمودند. دکتر چوبچیان معاونت مجمع و دکتر فاطمی به مدت یک ساعت با  سعه صدر به  سئوالات اساتید پاسخ داد.

[ شنبه ۳۰ آذر۱۳۹۲ ] [ 13:8 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
یازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان مازندران در واحد بابل برگزارشد.

آنا:رئیس واحد بابل گفت: از دیدگاه اسلام جلسه قرآنی با فضیلت ترین و مقدس ترین جلسه است و هیچ جلسه ای به قداست و عظمت تر از جلسه قرآنی نیست.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل :حجت الاسلا م والمسلمین دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس واحد بابل درافتتاحیه یازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان مازندران بیان داشت:بهترین محافل علمی محفل قرآنی است در این راه دانشمندان، فرهیختگان وعلما دینی و مذهبی زحمات زیادی برای اثبات معجزه بودن این کتاب آسمانی کشیدن.

دکتر ابراهیمیان گفت: دانشمندان و فرهیختگان برای کسب دانش و علم  بیشتر درمورد قرآن کریم این کتاب آسمانی وبرای رسیدن به رشد کمال معنوی باید همیشه در حال تحقیق بود و هیچ چیز را هم بدون دلیل و علم و عقل قبول نکند.

وی عنوان کرد: قرآن یک معجزه گویا است و نیاز به معرفی ندارد. خودش به سوی خود دعوت می کند، لذا پس‌ از وفات‌ پيامبراسلام(ص) همانند زمان‌ حيات‌ او به‌دعوت‌ خود ادامه‌ مي‌دهد،هم‌ دين‌ است‌ و هم‌ معجزه، براي‌ اثبات‌ آن‌ هم‌ قانون‌است‌ و هم‌ سند صحت‌ قانون.

رئیس واحد بابل هوشمند بودن تمامی اجزای هستی اشاره کرد و افزود: تمامی عالم هستی زنده و هوشمند میباشند و همه عالم، خداوند را تسبیح میگویند و همه در شب و روز بی آنکه هیچ سستی کنند به تسبیح و ستایش او مشغولند ،احجاز قرآن کریم مغز الکترونیک را عاجز کرد.

 دکتر سید حسین ابراهیمیان با شاره به اینکه، همه ذرات هستي در محضر خدا هستند و تعبد در مقابل خدا دارندافزود: حقایقی که در قرآن وجود دارد، اتفاقاتي كه در عالم اتفاق مي‌افتدو همچنین همه ذرات هستي دربرابر قرائت قرآن کریم از خودشان واكنش نشان مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل :یازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان مازندران » با موضوع و محوریت امام حسن عسکری علیه السلام، توسط مرکز قرآن و عترت بسیج دانشجویی استان مازندران با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد.

با عنایت به فرمایشات گهربار حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حاکم نمودن فضای ارزشی و فرهنگ اصیل اسلامی در ابعاد مختلف در محیط های دانشگاهی وگسترش و تعمیق معنویت با بهره گیری از انوار الهی قرآن کریم، سیره و آموزه‌های اهل بیت (علیهم‌السلام) در بین دانشجویان بسیجی دانشگاههای سراسر کشور ، یازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان مازندران »با موضوع و محوریت امام حسن عسکری علیه السلام، توسط مرکز قرآن و عترت بسیج دانشجویی استان مازندران با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سالن آمفیی تئاتر این واحد دانشگاهی برگزار شد.

این جشنواره شامل دو بخش : الف ) قرآن کریم ب ) عترت (علیهم السلام) به شرح ذیل بود:

۱ . بخش قرآن کریم ( ویژه خواهران و برادران) حفظ یک جزء، حفظ سه جزء ( متوالی )، حفظ ۱۱ جزء ( متوالی )و قرائت ( تحقیق)           2.بخش عترت (علیهم السلام) ( ویژه خواهران و برادران) شامل :مداحی، دعا خوانی ، دکلمه خوانی ، سخنوری (سخنرانی)و مقاله نویسی با موضوع شخصیت و سیره امام حسن عسکری ( علیه السلام)

زمان برگزاری مرحله کشوری جشنواره در بهمن ماه ۱۳۹۲(دهه فجر( هم زمان با ولادت با سعادت امام حسن(ع) برگزار خواهد شد .

[ شنبه ۳۰ آذر۱۳۹۲ ] [ 13:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]


مراسم روز وحدت حوزه و دانشگاه در واحد بابل برگزار می شود.

اطلاعیه                                                                         

  به مناسبت شهادت دکتر مفتح،نشستی باموضوع وحدت حوزه ودانشگاه درروز چهارشنبه مورخه

27/09/92 توسط حوزه ی خاتم الانبیاء(ص)بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاداسلامی واحدبابل برگزار

خواهدشد.دراین نشست طلاب وچهره های حوزوی جوان وهمچنین اساتید وچهره های جوان دانشجوئی

حضوردارند.لذاازکلیه ی اساتید ودانشجویان محترم جهت شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.

زمان:چهارشنبه 27/9/92 ساعت 10 صبح

مکان:سالن کنفرانس دانشکده پرستاری و مامایی واحد بابل

[ شنبه ۲۳ آذر۱۳۹۲ ] [ 15:59 ] [ مدیر روابط عمومی واحد بابل ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ
امکانات وب